Свято Героїв на оселі СУМ в Еленвілі

1 липня 2018 року на Оселі СУМ в Еленвіль, що в штаті Нью-Йорк, відбулось Свято Героїв. Збір учасників в однострої та з вінками розпочався о 9 годині. Після святої літургії та панахиди заходилося святочне відзначання та покладання вінків до пам’ятників Героям.

Повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори з посиланням на пресове повідомлення Вільні Люди.

Понад 100 представників української молоді з Канади та США зібрались, аби об’єднати зусилля в праці на користь України.

Головну доповідь виголосив Сергій Кузан, заступник керівника громадської організації “ВСЕУКРАЇНСЬКА МЕРЕЖА ВОЛОНТЕРІВ “ВІЛЬНІ ЛЮДИ”. Він розповів про реальні сучасні виклики України, які українці по всьому світі мають усвідомлювати та ефективно протидіяти їм.

“Українська держава опинилася перед обличчям російської агресії. Російська гібридна війна має декілька майданчиків, на кожному з яких ведеться активна боротьба. Це є економічна сфера, політична, інформаційна, гуманітарна і так далі. Одним із найбільш загрозливих злочинів, які чинить РФ, є дискредитація України в очах світу. Також не меншою загрозою є поступовий та системний реванш олігархічно-колоніальної системи в Україні. Олігархи та їхні інтереси продовжують домінувати в політиці, економіці, медійному просторі. У цих реаліях найголовніше завдання – це консолідація суспільства та єдність українців по всьому світу. Бо в такий важливий час тільки єднання допомагає вистояти перед сильним агресором, який хоче нашого упадку”, – зазначив Сергій Кузан.

За його словами питання України – це не лише питання внутрішньої війни, а й питання безпеки для всього вільного світу. Ми – та країна, яка стримує російську агресію, є щитом від “руского міра”.

“Участь у подібних заходах складно переоцінити. Адже побудова вільної і сильної держави, голос якої чутиме весь світ – завдання довгострокової перспективи. Важливо мислити стратегічно, прораховувати кроки наперед – а значить, готувати молоде покоління, що стане авангардом української держави і працюватиме на її користь”, – переконаний Сергій Кузан.

Цьогорічне Свято Героїв було присвячено наступним річницям:
80-лiттю вбивства голови ОУН полк. Євгена Коновальця;
100-лiттю проголошення Української Державности;
100-лiттю бою під Крутами;
100-лiттю проголошення Західноукраїнської Народної Республіки;
85-лiттю Голодомору-геноциду українського народу;
80-лiттю від дня народження видатного українського поета Василя Стуса;
70-лiттю прийняття Конвенції про запобігання та покарання злочину геноциду;
70-лiттю прийняття Загальної Декларації прав людини.

“Свято Героїв” кожного року організовує корпорація “Організація Оборони Чотирьох Свобід України”.

Джерело: Вільні Люди