В Україні розширено перелік документів, які дозволяють перетнути кордон

Ukraine 2021

8 червня 2021 набула чинності постанова Кабінету міністрів України від 2 червня 2021 № 583 і лише у середу 9 червня норми цієї постанови будуть застосовуватися у пунктах пропуску на державному кордоні України, повідомляє CRCMedia.

Зокрема, розширено перелік документів, при наявності яких дозволяється перетинати кордон України на в’їзд під час політичних обмежень й уникнути самоізоляції.

Як раніше повідомляло CRCMedia, нові правила в’їзду в Україну.

Відтепер, з урахуванням прийнятої постанови від 2 червня 2021 № 583, яка змінює деякі пункти постанови від 9 грудня 2020 № 1236 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (Офіційний вісник України, 2021 р., № 1, ст. 14, № 17, ст. 664, № 19, ст. 811, № 27, ст. 1442, № 31, ст. 1786, № 35, ст. 2100, № 38, ст. 2283), майже всім категоріям іноземцям для в’їзду в Україну, окрім обов’язкового полісу (свідоцтва, сертифікату), що покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією і діє на весь термін перебування в Україні, необхідно мати документ, який підтверджує або негативний експрес-тест на антиґен коронавірусу SARS-CoV-2 (RAT), або негативний результат тесту на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (PCR), або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами від Pfizer (BioNTech) або Johnson & Johnson’s Janssen або AstraZeneca (Covishield, Індія) або AstraZeneca (SKBio, Південна Корея) або Moderna або Sinopharm або CoronaVac (Sinovac).

При відсутності тесту або вакцинації проти COVID-19 громадянам України й іноземцям з посвідкою на постійне проживання в Україні надається право встановити додаток Вдома та відправитися на 14-денну самоізоляцію, яку можна завершити достроково, отримавши негативний результат тесту на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (PCR).

Інформують міжнародні експерти спеціальної моніторинґової місії Координаційного Ресурсного Центру (КРЦ) в Україні.

Документи, що підтверджують тестування та вакцинацію також не вимагаються від осіб молодших 12 років.

Фото: Державна прикордонна служба України

Цікаво читати: КРЦ запрошує приєднатися до Міжнародної місії КРЦ зі спостереження за виборами в Україні