В Україні в обігу нові пам’ятні монети спеціального випуску

1 грудня 2021 Національний банк України вводить в обіг дві монети спеціального випуску “Збройні Сили України” та “Сухопутні війська Збройних Сил України”, присвячені українським військам, повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia ‒ новини європейської діаспори.

Серію “Збройні Сили України” було започатковано в 2015 році. Як повідомляло раніше CRCMedia, в Україні в обігу нові пам’ятні банкноти, НБУ 11 листопада 2021 року ввів в обіг пам’ятну монету “Десантно-штурмові війська Збройних Сил України”.

10 грн 2021 Збройні Сили України
Монета 10 грн 2021 Збройні Сили України

Монета спеціального випуску “Збройні Сили України” присвячена українським військам, на які відповідно до Конституції України покладаються завдання з оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності; забезпечення стримування та відсічі збройній агресії проти України, охорони повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України, а також завдання щодо участі в заходах, спрямованих на боротьбу з тероризмом.

На аверсі монети розміщено: угорі – напис УКРАЇНА (півколом), у центрі на дзеркальному тлі – емблема Збройних Сил України, ліворуч від якої – малий Державний Герб України; під емблемою: рік карбування монети – 2021 та номінал – ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ (півколом); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч від емблеми ЗСУ).
На реверсі монети на тлі стилізованого рослинного орнаменту – військові знаки розрізнення: загальновійськовий беретний знак (угорі), беретний знак Десантно-штурмових військ ЗСУ (праворуч), беретний знак Військово-морських сил ЗСУ (унизу праворуч), беретний знак Сил спеціальних операцій ЗСУ (унизу ліворуч), беретний знак Повітряних сил ЗСУ (ліворуч); у центрі на дзеркальному тлі написи: ЗБРОЙНІ/ СИЛИ/ УКРАЇНИ.

https://crcmedia.info/
Монета 10 грн 2021 Сухопутні війська Збройних Сил України

Монета спеціального випуску “Сухопутні війська Збройних Сил України” присвячена військам, які є основою та головним носієм бойової могутності Збройних Сил України. За своїм призначенням та обсягом покладених на них завдань вони відіграють вирішальну роль у виконанні Збройними Силами своїх функцій як у мирний, так і у воєнний час. Сухопутні війська – це міцний моноліт механізованих і танкових військ, ракетних військ та артилерії, армійської авіації, частин і підрозділів протиповітряної оборони, спеціальних військ, частин логістичного забезпечення, а також бригад територіальної оборони.

На аверсі монети розміщено: угорі – напис УКРАЇНА (півколом), у центрі на дзеркальному тлі – емблема сухопутних військ ЗСУ, ліворуч від якої – малий Державний Герб України, праворуч – нарукавний знак сухопутних військ ЗСУ; під емблемою: рік карбування монети – 2021 та номінал – ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ (півколом); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу праворуч від емблеми сухопутних військ ЗСУ).

На реверсі монети зображено українського воїна зі зброєю (ліворуч) та розміщено стилізовану композицію: на тлі камуфляжу військова техніка; на дзеркальному тлі написи: СУХОПУТНІ ВІЙСЬКА ЗСУ (півколом праворуч).

Спеціальному кореспондентові CRCMedia також вдалося з’ясувати, що Національний банк України продовжив серію “Збройні Сили України” і вже наступного року в червні та липні 2022 вводить в обіг дві монети спеціального випуску “Військово-морські Сили Збройних Сил України” та “Сили спеціальних операцій Збройних Сил України”.

Монети номіналом 10 гривень заплановано виготовити зі сплаву на основі цинку з покривом нікелем, категорія якості карбування – “анциркулейтед”, маса – 12,4 г, діаметр – 30,0 мм. Тираж  по 500 тисяч штук. Гурт монет – рифлений.

Пам’ятні монети України та сувенірна продукція НБУ через професійних спекулянтів і диверсійній роботі НБУ широкому загалу не доступні. Продаж і реалізація, будь якої, нумізматичної продукції НБУ в офіційному інтернет-магазині Національного банку призупинено.

Джерело: НБУвласна інформація

 

Цікаво читати: День пам’яті жертв голодоморів