Не/державні гроші України

5 березня 2020 року, в Москві у Національному культурному центрі України відбулася зустріч Українського молодіжного клубу, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори.

Члени УМК зібрались, щоб поговорити про “Недержавні гроші України”, доповідач – Дмитро Астаф’єв, – сповіщає Ярослав Копельчук.

Також були в історії України так звані “окупаційки” РСФРР, СРСР, Польщі, Румунії, Чехословаччини, Угорщини, Німеччини та Росії.

Наприклад, Центральний емісійний банк України ввів в обіг 4 липня 1942 року карбованці номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500.

Окремо бесідник Дмитро виділив в цій темі сувенірні банкноти, які можна легко купити, наприклад, на Хрещатику в Києві з портретами Ющенка, Тимошенко і т. ін. Грошовими одиницями це важко назвати, бо за них нічого офіційно не придбаєш. Проте вони мають різні рівні захисту й унікальну нумерацію, а значить, можуть бути цікавими для колекціонерів. А те, що колекціонується, вже є історією.

Цікаво читати: Нариси історії землі Сумської

Ярослав Копельчук, CRCMedia

Довідка: Світова спільнота не завжди визнає державність України, зокрема, в першій половині 20 століття. На позначення офіційних державних символів, якими були також державні знаки України, на паперових гривнях та карбованцях, вживають термін недержавні гроші.