Суд в Чехії засудив громадянина Білорусі Фадзеєва до 4,5 років ув’язнення

Суд в чеському місті Прага 22 вересня 2020 визнав винним і засудив до 4,5 років ув’язнення громадянина Білорусі Аляксея Фадзеєва, обвинуваченого в тероризмі та участі у російській війні в Україні на стороні окупантів, повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia ‒ новини європейської діаспори.

https://crcmedia.info

Фадзеєва обвинувачували за 311 статтею Кримінального кодексу Чехії про теракт, але суддя Ленка Цігларжова вирішила, що обвинувачення безпідставні й активні участі в бойових діях проти українських військ не доведене.

Як повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia, це вперше в Чехії засудили іноземця, який воював проти України на стороні агресора-окупанта.

Резиденту Чехії, який постійно проживав у Празі, за теракт загрожувало від 12 до 20 років ув’язнення, а за участь в організованому злочинному угрупованні його могли засудити від 3 до 12 років. Вирок суду не набрав чинності та всіма сторонами може бути оскаржений в апеляційному порядку.

Зараз Аляксей Фадзеєв перебуває у в’язничні через інший злочин. Також іноземця вирішили вигнати з Чехії та заборонити в’їзд на 4 роки.

За словами дослідників, за межами Чехії в лавах терористично-сепаратистських угрупувань Придністров’я, Абхазія, ДНР та ЛНР побували або співпрацюють сотні громадян Чехії.

Фото: Ондржей Демл

Цікаво читати: В Іспанії пошкодили плити та наглумилися над українським меморіалом