В Україні вирішили повернути старі правила розмитнення посилок із закордону

25 січня 2022 український парламент у другому читанні та в цілому прийняв законопроєкти № 4278 і 4279, які підвищують ліміт на безподаткові посилки із закордону до 150 євро та спрощують процедури митного оформлення, повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia.

CRC

За словами голови спеціальної моніторинґової місії Міжнародної неурядової організації “Координаційний ресурсний центр”, фактично рішення 237 нардепів повертає ліміти до рівня, який було закріплено в українському законодавстві до 1 липня 2019.

“Після підпису законопроєкту президентом, його мають опублікувати як закон і лише з наступного дня він набирає чинності”, – підкреслив очільник спеціальної моніторинґової місії КРЦ.

Тепер міжнародні відправлення, сумарна митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, не будуть об’єктом оподаткування митними платежами.

“Законопроєкт № 4279 також спрощує процедури митного оформлення та контролю товарів, які пересилаються поштовими службами. Зокрема, обіцяють впровадити е-декларування посилок, розширити перелік документів, що підтверджують реальну вартість товару й усунуть юридичні незлагодженості, через які затягувався процес оформлення”, – підсумували експерти КРЦ.

Вартість розмитнення в Україні
Незабаром в Україні почнуть діяти нові правила розмитнення посилок. Без мита і додаткових витрат покупці зможуть отримати посилки, вартість яких не перевищує 150 євро.

Ввезення посилок регулюється Митним кодексом України (МКУ). Згідно зі статтею № 234 МКУ,  громадянин України повинен сплатити за ввезений товар, якщо він коштує понад 150 євро, а вага посилки перевищує 30 кг.

Митний збір законом не передбачено, якщо ціна та вага менше.

Якщо ви замовили кілька товарів однією бандероллю, і їх загальна вартість перевищила 150 євро, то доведеться заплатити за розмитнення та сплатити податок на додану вартість.

Розмитнення товарів з іноземних магазинів, покупок тощо в Україні буде залежати від їх кінцевої вартості в одній посилці. Якщо ви замовляєте недорогі товари, на пару десятків доларів, то переживати нема про що. Ви вже все зробили, нічого не доведеться платити додатково. Залишиться тільки забрати посилку з поштового відділення або отримати її вдома. Інша справа, якщо ви замовили щось дороге.

До нововведень можливі наступні варіанти розмитнення:

  • Митниця отримала вашу посилку до 100 євро – додатково нічого платити не потрібно;
  • Посилка 100-150 EUR – 20 % ПДВ, нараховується на суму, яка перевищує ліміт в 100;
  • Посилка вартістю понад 150 євро – 20 % ПДВ + 10 % мито на суму, яка вище ліміту в 150 євро.

Не існує якогось окремого податку на іноземні покупки. Громадяни України можуть абсолютно вільно замовляти будь-які товари з Євросоюзу, Китаю тощо, за винятком тих, які протизаконні.

Але податок доведеться платити, якщо сума замовлення перевищує 100 євро (ред. з нововведеннями після 150 євро).

До нововведень можливі наступні варіанти податку:

  • 20 % ПДВ – якщо вартість товару більше 100 євро;
  • 20 % ПДВ + 10 % держмито – якщо посилка на суму понад 150 євро. Мито нараховується тільки на суму, яка перевищила 150 євро.

Всі податки потрібно сплачувати у гривневому еквіваленті. Розрахунок здійснюється за курсом Національного банку України.

Цікаво читати: Великобританія після зміцнення партнерства з Україною хоче розвивати тристоронні зв’язки Британія-Польща-Україна

Найбільші успіхи Організації закордонних українців і друзів України „Міжнародна неурядова організація Координаційний ресурсний центр“ (КРЦ) в 2021 році – розгортання міжнародної інформаційної кампанії „Я – Українець“, проведення трьох міжнародних місій КРЦ в Україні.
Підтримайте КРЦ!