Ярослав Копельчук: Трипільська Русь на Дні народної єдності в Новій Тригорці

4 листопада 2019 року, в Новій Тригорці, що у Одинцовському районі Московської області Росії, під час всенародного свята “День народного єднання”, українську культуру гідно представили члени театрального гурту “Трипільська Русь”, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори.

Поряд з узбецькими, грузинськими, вірменськими та жидівськими національними виставками було важно не помітити й українську.

Слово від засновника гурту “Трипільська Русь” Ярослава Копельчука

“Був концерт, де співали естрадні та народні колективи. Етнічні та сучасні танці. Був чай, баранки та млинці”, – повідомляє Ярослав Копельчук.

Ми члени театральної групи “Трипільська Русь” презентували вишиванки, рушники, листівки тощо. Співали та навчали людей українських пісень та мови. На диво, дуже багато з тих, хто заходив в наш намет вітались здоровенькі були, розповідає Копельчук.

“Багато, хто підходив і казав що походить з України, або жив, працював, служив в Україні. Чимало людей згадували українські пісні та питали, чи ми їх знаємо? І таких, яких би не знали, не було. Були й такі, що зайшовши, побачивши наш прапор (ред. національний синьо-жовтий) – миттю тікали”, – додає Ярослав Копельчук.

Представник театрального гурту “Трипільська Русь” далі розповідає, що особливо прихильні до них були діти – заходили, розглядали, подовгу спілкувались.

Ось так, ми, Українці, народжені за межами України представляли Українську Республіку, її традиції, українську мову, українські пісні та жовто-блакитний прапор.

Джерело: Еніґма, вл. інф.