Нариси історії землі Сумської

23 січня 2020 року, в Москві у Національному культурному центрі України відбулася перша зустріч Українського молодіжного клубу Москви, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори.

“Нариси історії землі Сумської – так називається перша зустріч Українського молодіжного клубу Москви, з циклу “Нариси історії України”, – сповіщає Ярослав Копельчук.

Доповідач – Михайло Єфімов, походженням з Сумщини, розповідав про свій край. Про славетний Глухів, що свого часу був козацькою столицею та “відьомський” Конотоп, під яким відбулась знаменита Конотопська битва, в якій українська армія перемогла московське військо.

Про те, що саме Сумська область дала найбільше призерів Зимових Олімпійських ігор та Чемпіонатів світу з біатлону.

І, звісно, про мабуть найвідомішу в Україні сумську альтанку.

Іще про відомих українців, що походять з цього славетного краю. Ось короткий перелік: Микола Хвильовий, Іван Багряний, Остап Вишня; Борис Антоненко-Давидович Борис, Максим Березовський, Євген Адамцевич… список дуже великий! Ну і звісно – третій Президент України Віктор Ющенко.

Нещодавно пан Михайло був в Сумах. Розповідає, як він бігав по книжкових крамницях, аби придбати хоч якусь книгу з історії Сумщини – й нічого не знайшов!

А це ж проблема не тільки цього краю, це проблема всієї України! Ми не знаємо своєї історії й в магазинах скорше знайдете російську белетристику, аніж якісну літературу, яка потрібна в усі часи.

Ярослав Копельчук, CRCMedia