Міністерство економічного розвитку і торгівлі України хоче створити зони вільної торгівлі з державою Ізраель

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та держава Ізраїль завершили черговий раунд переговорів щодо зони вільної торгівлі.

Про це повідомляє CRC media з посиланням на повідомлення у приватній соцмережі Фейсбук Заступниці міністра економічного розвитку і торгівлі – торгової представниці України Наталії Микольської.

“Ізраїль – це ринок у фокусі #ЕкспортнаСтратегія, тому на переговорах ми доклали значних зусиль для відкриття ринку Ізраїлю”, – написала заступниця міністра.

За словами Наталії Микольської, важливо, щоб ЗВТ створювала нові можливості для українських експортерів.

“Для нас також важливо, щоб ЗВТ запрацювала для участі українського бізнесу в глобальних ланцюжках доданої вартості в контексті участі Ізраїлю в Регіональної Конвенції Пан-Євро-Мед про преференційні правила походження, особливо в торгівлі з ЄС”, – написала Наталія Микольська.

Довідка: переговори щодо ЗВТ з Ізраїлем були активізовані в 2015 році, і лише в 2017 році пройшли 11 раундів перемовин з цієї теми. Після підписання угода має бути ратифікована парламентами України та Ізраїлю.

Набрання чинності документа дозволить одразу і без мит експортувати до Ізраїлю широку лінійку агропродукції та продовольства, а також ліки, косметику, продукцію хімічної та легкої промисловості, будівельні матеріали, електроніку тощо. За три роки мита будуть зняті на спеції, насіння, борошно, кетчупи, консерви, кондитерку, одяг, меблі, скло.

Угода регулює торгові спори, фіксує митні процедури, правила походження товарів, описує санітарні та захисні засоби, в тому числі антидемпінгові дії.

Джерело: Урядовий Портал