Пам’яті жертв Сандармоху

Щороку 5 серпня в урочищі Сандармох вшановують пам’ять жертв терору 1937-1938 років.

Лісове урочище в Медвеж’єгорському районі Республіки Карелія вважають дослідники найбільшим свідком злочинів комуністичного режиму СРСР, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори.

Тут були закатовані понад 10 тисяч людей, серед них справжній цвіт української нації – українські професори, журналісти, міністри Української Народної Республіки, вояки Української галицької Армії, видатні українські науковці, літератори, художники та режисери.

В Сандармох, наприклад, був розстріляний засновник Спілки української молоді Микола Павлушков, письменник та перекладач Василь Атаманюк, хорунжий Української Галицької Армії та письменник-драматург Мирослав Ірчан, офіцер Армії УГА і УНР Олексій Яворський, міністр Української Народної Республіки Антін Крушельницький і його сини Богдан і Остап, міністр закордонних справ УНР Микола Любинський, директор Департаменту Міністерства народного здоров’я УНР Аркадій Барбар, прем’єр-міністр УНР та засновник УАПЦ Володимир Мусійович Чехівський, полковник УНР Волох Омелян, вояк Армії УНР Борис Скубко, старшина Армії УНР і журналіст Микола Стрєльцов, український режисер Лесь Курбас, українські письменники Микола Куліш та Валер’ян Підмогильний, класики української поезії Микола Зеров та Марко Вороний, професор історії Сергій Грушевський та інші тисячі українців.

Довідка: протягом безпрецедентних репресій, розгорнутих радянським режимом, органами НКВС (ред. Народний комісаріат внутрішніх справ) закатовано понад 80 мільйонів українців. Про геноцид української нації та жахіття в урочищі Сандармох майже всі в минулому столітті мовчали та заперечували навіть сам факт існування систематичних розстрілів “неугодних”. Лише у 1997 році деякі місця масових страт віднайшли дослідники та завдяки журналістським розслідуванням пам’ять достойно увіковічено.

27 жовтня 2017 року, у 80 річницю з часу масових розстрілів українців в урочищі Сандармох в 1937 році, було оголошено Днем пам’яті, який відзначався в Україні на державному рівні.

Вічна пам’ять невинно убієнним душам!