Померла скульпторка Марія Леонтович-Лошак

В Чехії 24 червня 2020 померла відома скульпторка, майстриня декоративного мистецтва, пражанка з українським корінням, Марія Леонтович-Лошак. Причина смерті 93-річної чехословацької майстрині не розголошують, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори з посиланням на місцеві ЗМІ.

Похорон відбудеться 2 липня о 10 годині в монастирі Бенедиктинського абатстві святих Войтєха та Маркети в Празі-Бржевновє. “Матусю супроводжуватиме в останню путь Отець Корнел. Після богослужіння в церкві о 12.00 матуся буде поміщена в могилу на брженоскому цвинтарі близько монастиря”, – повідомила дочка Іванна.

Довідка: Марія Леонтович-Лошак у 1952 році закінчила Українську студію пластичного мистецтва в Празі, була ученицею відомого скульптора Костя Стаховського, від якого перейняла захоплення анімалістичною пластикою. Навчання продовжила в празькій Академії мистецтв, яку закінчила в 1953 році.

Твори скульпторки експонувалися на виставках, одна з останніх за присутності авторки відкрилась в напівприватному режимі на замку м. Розтки біля Праги 20 квітня в 2018 році.