Зустріч з майстрами народного мистецтва Воронежчини

З 16 по 27 лютого 2018 року у залі виставок Спілки художників у Воронежі проходила щорічна  виставка-продаж “Подих весни”. Майстри декоративно-прикладного мистецтва показали свої твори в різній техніці: кераміка, розпис і різьблення по дереву, сувенірна лялька, бісероплетіння, валяння, в’язання і багато що інше. Творчі доробки несли в собі характерні для Воронезьської області мотиви, зокрема є помітний український вплив.

На виставці, яка на цей раз виявилася ювілейною – десятою, відбулися і традиційні майстер-класи і лекції.
CRC media
Так, в один з днів пройшов майстер-клас по ручному ткацтву від народного майстра Воронезьської області Ганни Каракуц. Ткацькому мистецтву вона вчилася у Воронезьському художньому училищі, а нині активно переймає досвід у народних майстрів ручного ткацтва з Воронезьської області.

В домашній майстерні у Ганни два верстати – переносний, що мандрує разом з майстринею по фестивалях і святах, і великий, на якому робляться доріжки, шарфи, воронезькі пояси. Про значення кожного елементу малюнка Ганна може розповісти детально. Наприклад, традиційний мотив воронезьського орнаменту ромб – символ родючості, що здавна прикрашав жіночі пояси та інші предмети гардеробу наших пращурів. Вона впевнена, що люди дивляться на виткані речі і генетична пам’ять впізнає спорідненість з цими чудовими візерунками, а душа відгукується на зашифровані в них вислови. Володіти такою річчю – особливе задоволення.

За матеріалами Українського культурного центру “Перевесло”