Галина Бонд: У Лос-Анджелесі знищують останню українську школу

Одна на всю південну Каліфорнію українська суботня школа громадського об’єднання “Рідна Школа” може припинити своє існування, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори.

Активісти української громади вийшли на відчайдушну акцію протесту під стіни Церкви Різдва Пресвятої Богородиці в Лос-Анджелесі (ред.: парафії УГКЦ у США) з вимогою не знищувати єдину на всю південну Каліфорнію школу. “Попередні спроби представників українців припинити виселення класів з храму, а також звернення громади до духовенства УГКЦ не дали жодного результату”, – розповідає директорка “Рідної школи” Галина Бонд.

Як стверджує Г. Бонд, за задумом відомого архітектора, школа була “поселена” у стіни Церкви Різдва Пресвятої Богородиці (парафії УКГЦ у США). Тепер її примусово та без роз’яснень намагається виселити настоятель храму, отець Ігор Кошик, який прийшов туди лише кілька років тому. Вище духовенство Української греко-католицької церкви в Сполучених Штатах зберігає мовчання, а громада вже не може стримувати обурень та вимагає справедливості.

Конфлікт полягає в тому, що представники церковної громади УГКЦ у Лос-Анджелесі, намагаються припинити зв’язки з управою “Рідної школи” і не бажають продовжувати оренду приміщення за певну суму, згідно угоди, до 1050 доларів на рік.

Понад місяць тому дирекція суботньої “Рідної школи” розіслала офіційні листи вищому керівництву УГКЦ, у яких попросила допомогти владнати ситуацію. У відповідь Чиказька єпархія УГКЦ повідомили, що питання про школу буде підійматися на великому зібранні священників в Аризоні.

Відтоді – жодної відповіді, жодної розмови з керівництвом суботньої школи, жодних змін. Це й спонукало вчителів, батьків і дітей 6 липня 2019 року вийти з протестами під стіни церкви в Лос-Анджелесі. Люди тримали в руках плакати “Руки геть від Рідної школи”, “Негоже гнати дітлахів – женіть невігласів ділків”, “Вчити мову просто неба, бо отець сказав – так треба!” та інші. Учні також показали, що їм не байдуже навчання української й були активними на акції протесу, одягнуті в однакові футболки з логотипом суботньої школи. І навіть попри таку реакцію суспільства ніхто з духовенства УГКЦ так і не вийшов до людей та не відповів на запити “Рідної школи”.

Чи “Рідна Школа” шукає нові приміщення, журналістам не вдалося з’ясувати.

Цікаво читати: Остап Дроздов: Новий менеджмент убив телеканал ZIK