У Прудентополі українська офіційна мова муніципалітету

5 жовтня 2021 у Парамі українська мова набула нового статусу – офіційна мова в місті Прудентополіс, що у південній частині Федеративної Республіки Бразилія, повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia з посиланням на повідомлення порталу “Наші люди”.

За словами радника Маурісіо Босака, автора законопроєкту, спільна офіціалізація української мови в муніципалітеті Прудентополіс, крім поваги до цієї великої культурної спадщини Бразилії, принесе великий культурний, науковий та туристичний внесок.

Prudentópolis
Міська Рада Прудентополя

Кілька муніципалітетів Федерації вже встановили законом спільну реєстрацію найбільш розмовних мов на своїх територіях, наприклад у Помероді це – німецька мова, у Серрафіні Корея та Кашіас до Сул – італійська.

Довідка: Населення Прудентополя, як його часто називають, україномовні мешканці, станом на 2021 рік становить 52 776 мешканців (за останнім переписом 2010 року 48 792 осіб), з яких до 75 % були українського походження, що де-факто робить Прудентополіс столицею української громади в Бразилії понад 2 століття. У 2000 рр. відновлено зв’язки з Україною, наприклад 6 березня 2019 місто стає побратимом українського Тернополя.

Цікаво читати: Організація закордонних українців і друзів України “Міжнародна неурядова організація Координаційний ресурсний центр” (КРЦ) продовжила терміни подання анкет і пропозицій у міжнародні спостерігачі на всі вибори та референдуми в Україні