Ярослав Копельчук: До 80-річчя “Олевської Республіки”

https://crcmedia.info

Боротьба за волю батьківщини — обов’язок кожного українця! Ніхто за нашу свободу не буде боротись!
(с) Генерал-хорунжий Тарас Бульба-Боровець, засновник Поліської Січі

24 листопада 2021 в НКЦУ у м. Москві відбувся вечір “До 80 річниці утворення Олевської Республіки. Підзабута історія української державності”, повідомляє спеціальний кореспондент інформаційного порталу CRCMedia.info Ярослав Копельчук.

Організатор –⁠ Український молодіжний клуб, а саме, його історично-науковий підрозділ.
Інформаційна підтримка: Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр“.

Захід на честь 80-річчя утворення Олевської республіки, Президентом якої був Андрій Лівицький, тобто – Президент Української Народної Республіки (УНР) в екзилі. Себто, Олевська Республіка це не просто приватне явище, це є намагання відродження УНР, її відновлення, тільки вже не в вигнанні, а на своїй, рідній землі, хай і не на всій її території та на дуже короткий час….

За період існування Республіки було зроблено чимало. Відкривалися школи, будувалась промисловість. Розвивалась економіка, культура, працював театр. Була утворена добровольча армія “Поліська Січ”.

І все це – під жовто-блакитними прапорами, саме так, не синьо-жовтими. Бо УНР була проголошена саме під жовтою блакиттю. І Олевська Республіка то змагання відродження УНР.

Після проголошення УНР більшість українців використовували варіант із верхньою блакитною смугою і з жовтою внизу. Січ Тараса Бульби-Боровця як послідовна прихильниця Уряду Української Народної Республіки на вигнанні воювала за самостійну Україну в роки минулої війни під її державним жовто-блакитним прапором.

Всього Республіка проіснувала з 21 серпня по 15 листопада 1941 року, коли перед олевцями, і насамперед фундатором Республіки та її фактичним керівником Тарасом Бульбою-Боровцем постав вибір: чи підкоритися, здатися нацистському загарбникові і піти йому на службу, чи піти проти ворога партизанською боротьбою… І тоді Тарас Бульба–Боровець розпустив військо, і фактично ліквідував Республіку, аби піти в важку борню зовнішньої та внутрішньої боротьби.

Та це вже інша історія, яку ми також не маємо права забувати…

Отак цього, карантинного 2021 року ми відзначаємо дві історичні дати – 80-річчя з утворення Олевської Республіки в 1941 році та 100-річчя Другого зимового походу 1921 року…