В жовтні 2018 року запланована всеукраїнська прем’єра фільму “Таємний щоденник Симона Петлюри”

Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка представила Державному агентстві України з питань кіно художній фільм Олеся Янчука “Таємний щоденник Симона Петлюри”. Про це повідомляє CRC media з посиланням на прес-службу Держкіно.

“Проект картини став одним із переможців 8 конкурсного відбору Держкіно і отримав державне фінансування розміром 23 мільйони 600 тис. грн, що становить половину від загальної вартості виробництва. Режисером картини є Олесь Янчук, продюсерами – Олесь Янчук і Аскольд Лозинський. Сценарій стрічки створювався впродовж шести років Михайлом Шаєвичем, Олександром Шевченком та Олесем Янчуком”, – йдеться у повідомленні.

Історично-біографічна стрічка “Таємний щоденник Симона Петлюри” охоплює останні роки життя українського державника Симона Петлюри в еміґрації, а прийом написання щоденника переносить глядачів із Парижа в Україну, до подій та дійових осіб періоду Української Народної Республіки.

“Драматургія розкриває причини, чому Петлюра був змушений зі своєю армією еміґрувати. Історія йде, як по спіралі, вона повторюється. Тому, я би сказав, що цей фільм певною мірою – попередження для нас сьогодні. Щоб, не дай Боже, не повторилося те, що відбулося, власне, з Українською Народною Республікою”, – розказує режисер та ґенеральний директор кіностудії імені Довженка Олесь Янчук.

Російська імперська та світова пропаганда, й тоді, справно продукувала фейки, і Симон Петлюра – інтеліґент і книжник – став жертвою інформаційної війни. На українця світова спільнота повісили тавро антисеміта, щоб, оббрехавши лідера, кинути тінь на увесь визвольний український рух.

“Фактично, ми тільки мали інформацію з одного джерела, це була радянська пропаганда, яка з того ж Петлюри зробила погромника, терориста, бандита. Якраз цим фільмом ми хочемо довести, що це було не так”, – додає режисер Олесь Янчук.

У тому, що російські павільйони кіностудії Довженка ожили і тут знімають українське кіно – є заслуга Світового Українства. Половину кошторису стрічки профінансувала Україна, решту зібрав Український конґресовий комітет Америки.

Завдяки українській діаспорі було знято і попередні історично-дослідницькі фільми про визвольні змагання українців – “Атентат — Осіннє вбивство в Мюнхені (1995)”, “Нескорений (2000)” та “Залізна Сотня (2004)”.

Джерело: Держкіно