В Україні почали роботу міжнародні спостерігачі за виборами від УККА та СКУ

Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр” розпочинає місію зі спостереження за виборами в рамках проєкту КРЦ – корпус спостерігачів на виборах, інформує CRCMedia.

У спостереженні візьмуть участь понад 400 міжнародних спостерігачів.

Наші добровольці з Чехії, Словаччини, Молдови та члени організації у якості спостерігачів від Українського Конґресового Комітету Америки та Світового Конґресу Українців прибудуть в м. Івано-Франківськ, Київ та в м. Прагу (ред. закордонна виборча дільниця № 900105). Про це повідомила пресслужба Представництва КРЦ в Україні.

Добровольці міжнародної місії зі спостереження за виборами президента України 2019 розпочинають свою роботу вже на початку цього місяця.

“Ми організовуємо місію спостереження за президентськими виборами в Україні як частину СКУ. Місце спостереження за виборами – виборчі дільниці у Львові та околицях”, – розповідає Роман Білас, координатор польської місії.

Також Білас заявив, що є десяток місій з різних європейських країн, США та Канади. Польська група в рамках СКУ буде у Львівській області через відстань, тому що ми стартуємо з Щеціна. Весь день їзди. Румунські, молдавські та інші групи їдуть до центральної області і на схід України. В цілому, вся територія України рівномірно розділена в тій мірі, в якій дозволяють фінансові, кадрові та технічні ресурси.

Місія Українського Конґресового Комітету Америки включатиме працю спостережної місії за виборами СКУ. Тамара Олексі очолила місію УККА.

Голова місії СКУ Евген Чолій зазначає, що робота включатиме довгострокових дистанційних спостерігачів для медіа-моніторингу та короткотермінових спостерігачів, які вестимуть моніторинг в Україні та в дипломатичних представництвах України у світі.

Завдання та обов’язки спостерігачів
Спостереження за характером перебігу виборів і наявністю або відсутністю випадків ігнорування чи порушення процедур і правил проведення виборчого процесу на усіх його етапах — голосування, підрахунок голосів, встановлення результатів тощо;

Точний і систематичний збір інформації про перебіг виборів та формування обґрунтованих висновків;

Фіксація та звітування щодо порушень, якщо такі мають місце під час волевиявлення або на інших етапах виборчого процесу;

Формулювання попередньої оцінки характеру виборів на основі зібраних даних;

Короткотермінові спостерігачі здійснюють моніторинг безпосередньо в день голосування.

Цікаво: ЦВК зареєструвала 30 спостерігачів від УККА на виборах президента України.

Як повідомлялося, в Україні 31 грудня 2018 року стартував виборчий процес чергових виборів Президента України, призначених на 31 березня 2019 року

Довідка:
КРЦ – корпус спостерігачів на виборах
Мета проєкту: забезпечення справедливого виборчого процесу відповідно із загальноприйнятими міжнародними стандартами щодо захисту громадянських і політичних прав людини на парламентських та президентських виборах в Україні.