ЦВК зареєструвала 30 спостерігачів від УККА на виборах президента України

Станом на 13 лютого 2019 року Центральна виборча комісія зареєструвала 217 офіційних спостерігачів від міжнародних організацій та 9 від Федеративної Республіки Німеччини на чергових виборах президента України, повідомляє CRCMedia з посилання на повідомлення ЦВК.

Місія Українського Конгресового Комітету Америки (УККА) зі спостереження за виборами президента України має розпочати роботу вже на початку цього місяця. У спостереженні від УККА візьмуть участь понад 300 спостерігачів.

Завдання та обов’язки довготермінових спостерігачів:
Спостереження за характером перебігу виборів і наявністю або відсутністю випадків ігнорування чи порушення процедур і правил проведення виборчого процесу на усіх його етапах — голосування, підрахунок голосів, встановлення результатів тощо;

Точний і систематичний збір інформації про перебіг виборів та формування обґрунтованих висновків;

Фіксація та звітування щодо порушень, якщо такі мають місце під час волевиявлення або на інших етапах виборчого процесу;

Формулювання попередньої оцінки характеру виборів на основі зібраних даних.

Короткотермінові спостерігачі здійснюють моніторинг безпосередньо в день голосування.

Нагадуємо, що 7 лютого Верховна Рада України ухвалила закон, який передбачає заборону бути офіційним спостерігачем від іноземних держав та міжнародних організацій особам, які є громадянами держав, яких в Україні визнано державами-агресорами або окупантами. Крім того, забороняється бути спостерігачами особам, яких такі держави запропонували або внесли як спостерігачів.

Джерело: http://www.cvk.gov.ua/