В Україні вилучають з обігу дрібні монети

Національний Банк України виводить з обігу 1, 2 та 5 копійок з готівкового обігу. Остаточне вилучення монет заплановано на 1 жовтня 2019 року, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори з посиланням на пресове повідомлення центрального органу державного управління.

До 30 вересня 2020 року залишки монет можна обмінювати у будь-якому банку та Національному банку України. З першого жовтня 2022 року монети 1, 2 та 5 копійок можна буде лише колекціонувати.

До 18 жовтня магазини, громадські заклади та інші мають можливість здати всі неплатіжні засоби до банків, які передаватимуть їх Національному банку для утилізації.

Паперові банкноти номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень не будуть вилучатися з обігу. Рішення про вилучення з обігу банкнот номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень Національний банк України не планує приймати. Однак, вже припинено друкувати ці банкноти та додатково поповнювати ними грошовий обіг.

Цікаво читати: НБУ повідомив про вилучення монет з обігу та нову емісію банкнот 1000 грн

Поступово в Україні вилучатимуть з обігу 25 копійок, одну, дві, п’ять та десять гривень. Виведення заплановано на 2020-2022 роки.