Ярослав Копельчук: На Москві помер останній голова Об’єднання Українців Росії

3 січня 2021 року, в Москві, під час всесвітнього карантину, відійшов у вічність Тарас Миколайович Дудко (1940-2021) – останній голова Об’єднання Українців Росії (ОУР зазнавало чисельних утисків з боку російської влади, а в 2012 році, за рішенням російського суду, ліквідовано, як офіційно зареєстровану організацію); академік АМН Російської Федерації; племінник О. Довженка.

crcmedia.info

Він прожив 81 рік… Справжній Українець, патріот, лікар, вчений. Особисто я знав його більше 10 років, хоч ми ніколи не були близькими. Мені ні разу не довелося чути аби він лаявся, чи підняв на когось голос. Тарас Миколайович спокійний, вдумливий голос та досить пронизливий погляд. Мабуть такий мають мати всі справжні психіятри. Завжди виступав проти розколу української Громади на Росії.

crcmedia.info

8 січня, в Москві, по вулиці Маршала Тимошенко 25, відбулася церемонія прощання… Провести в останню дорогу прийшло людей небагато. Нас, українців було, як на мене, більше, ніж колег тощо… А він же ж стільки зробив для радянської та російської науки! Та і світової також! Наприклад, є фундатором нового наукового напряму – реабітологія та реабілітація наркологічно хворих і осіб з патологічним ґемблінґом (для мене це слово нове, як я зрозумів то є іґроманія). Здивувало також те, що ніхто з українських дипломатів та офіційних представників посольства України не прийшов провести нашого Тараса в останню дорогу…

crcmedia.info

На жаль не вдалося, ні в кого, дізнатися від чого саме помер останній керівник ОУР, кажуть, що він „пропав“ ще задовго до нового 2021 року – ніхто не міг до нього достукатись ні по телефону, ні инакшим шляхом, принаймні особисто я не дістався інформації, чи були контакти з Громадою останні багато тижнів… Також є дивним, що ми дізналися про втрату за день до кремації. Саме прощання завжди є пронизливим потрясінням для всіх, хто знав померлого. Говорили теплі слова, згадували моменти життя, плакали… Потім домовину повезли на кремацію, і ми почали розходитися… Згодом урну заплановано відвезти до України, де і поховають нашого Тараса.

crcmedia.info

Вічная пам’ять Йому!

Фото: Ярослав Копельчук

Цікаво читати: 29 річниця відновлення Незалежности України в Москві