Віктор Громовий: Приклад доброчесності, або як вкрасти положення про запобігання плаґіату

https://crcmedia.info
Як сплагіатити положення про запобігання плагіату і не попастись на плагіаті?!

Моя колега, дуже розумна і відповідальна заступниця директора школи, щойно промоніторила сайти закладів освіти на яких розміщені положення про академічну доброчесність.

Не буду нагадувати, що запобігання булінґу, забезпечення якості освіти та академічна доброчесність в останні п’ять років стали трьома китами освітньої політики.

Звісно, хочемо як краще, а виходить як завжди.

Цитую колегу:

На сайтах багатьох закладів освіти є положення про академічну доброчесність. Так ось, вони всі списані одне в одного, жодних посилань на першоджерело. Чудовий приклад доброчесності. Такий собі освітянський оксюморон. Сплагіатити положення про запобігання плагіату — це вищий пілотаж…

На жаль, це типова ситуація. Розмішують абсолютно “мертві” документи, які ніколи не “запрацюють”.

Якщо йде якась чергова “вказівка” зверху, серйозно ніхто її не внизу сприймає.
Люди там пиляють гранти на модній темі “академічна доброчесність”, а ми тут “щоб було” і “щоб відчепились” щось приліпимо на сайт…

Для перевіряльників є “бамага”?!
Є!

У звіті грантодавцям у “агентів змін” будуть підстави написати, що всі заклади освіти тепер неухильно впроваджують норми академічної доброчесності?! Будуть!

Що ще нам треба для повного освітянського щастя та торжества ідей НУШ?! Ніц не треба!

Все добре, прекрасна маркізо!
Справи йдуть, і життя просте…

От зараз я проводжу дистанційний курс про стратегічне планування для продвинутих керівників шкіл м. Одеса. Курс досить складний, попри те, що алгоритм розробки таких документів відпрацьований ще півстоліття тому. А дехто з непродвинутих директорів з інших регіонів каже мені: та нам треба просто покласти перспективну програму розвитку в папочку для перевіряльників, тож “щонебуть” нормальне надішліть мені “перекатати”.

Так було, так є і так буде аж поки ми не навчимось окреслювати шляхи системного втілення у життя тих чи інших освітніх ініціатив.

За матеріалами: Віктор Громовий