Міжнародні спостерігачі виявили приховану агітацію на користь Порошенка

Агітаційні матеріали містять величезний конверт, брошурку зі зверненням Президента України, анкети щодо обговорення перспективного плану розвитку територій, менший конверт з маркуванням та карту-схему.

Рада регіонального розвитку може використовуватися для ймовірної прихованої агітації на користь одного з кандидатів у Президенти. Про це повідомили у пресслужбі Представництва КРЦ в Україні.

“У м. Івано-Франківськ (ред. західна Україна) по житлових будинках розповсюджують мапи плану перспективного розвитку 2019-2021 рр. На мапі позначено об’єкти, які фінансуватимуться та розміщено фото голови Івано-Франківської обласної адміністрації Олега Гончарука. Крім мап надається брошура з проектом щодо напрямків перспективного розвитку Івано-Франківська з величезною світлиною Президента України. На конвертах, в яких розповсюджуються матеріали, надруковані державні символи України та великі надписи: “РАДА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ” та “ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ПЕТРО ПОРОШЕНКО”, – повідомили спостерігачі.

Observers CRC

На думку експертів місії зі спостереження за виборами в рамках проекту КРЦ – корпус спостерігачів на виборах, поширення такої друкованої продукції може містити елементи маніпулятивної передвиборчої агітації та є незаконним збором даних потенційних виборців.

“Цей метод можна вважати непрямою агітацією, адже потенційним виборцям за 15-18 днів до фізичного голосування нагадують про діяльність Президента. Дивна також, ще одна річ, в анкеті обов’язково потрібно вказувати особистий номер мобільного телефону та місце проживання разом з вулицею, номером будинку та кварти. Порівнюючи попередні наші спостереження, не виключено, що перед виборами українців намагатимуться переконати віддати свій голос за чинного президента”, – доповідають експерти Місії.

У листівках вказано, що “План перспективного розвитку Івано-Франківська” розроблено за указом президента України від 6 грудня 2018 року № 412/218.

Міжнародні спостерігачі також після ретельного огляду документів, виявили, що тираж анкет на якісному папері становить 730 000 екземплярів, мап та брошур по 5 примірників.

Observers CRC

Подібні масові опитування та збір персональних даних потенційних виборців зафіксовано активістами та спостерігачами в Київській, зокрема у м. Біла Церква, Харківській, Волинській, зокрема у м. Луцьку, та Львівській областях.

Фото: CRCMedia