Свято Героїв

В Україні та за її межами між деякими представниками української національної спільноти, щорічно, 23 травня відзначається Свято Героїв. Цей день встановлено на честь українських вояків –⁠ борців за волю України, передусім лицарів Русі-України, козаків Гетьманської Доби, вояків Армії УНР, 1 Української Дивізії УНА, УПА та України, також діячів ОУН, шістдесятників, героїв Небесної сотні та російсько-української війни.

Вшановуючи пам’ять найкращих синів та дочок України, 21 травня 2020 року працівники бібліотеки-філії № 4 МЦБС Департаменту культури міської ради Івано-Франківська, підготували історичні вітражі “Щоб мати Україну – треба бути українцями”.

Кожна книга – окремий вітраж, окрема сторінка героїчної історії українського народу:

праця Сергія Плохія, Юрія Мицика “Як козаки Україну боронили” 2018 – це науково-популярна розповідь про виникнення українського козацтва, його розквіт і занепад.

Наступний вітраж “Крути” за 2017 рік. Упорядники Осип і Надія Зінкевичі, розповідають про трагічну історію – бій під Крутами.

Ще одним вітражем, романом Світлани Алексієвич “У війни не жіноче обличчя” організатори заходи старалися нагадати про героїнь-жінок учасниць Другої світової війни, які цілковито відрізнялися від свідчень чоловіків-ветеранів та від офіційної форми викладу спогадів про ті події.

Дивно, що працівники бібліотеки не згадали достойну книгу в сучасному вітажі, який ще не закінчено, Іловайськ: розповіді про справжніх людей Євгена Положія 2015 року, натомість популяризують комерційне російське пропагандистське видання Аеропорт Сєрґєя Лойка.

Фото: прес-служба Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

Цікаво читати: Віктор Македонскі: “коронавірус” – це міжнародна афера фармацевтичної мафії?