В Чехії показали фільм “Повернення”

Novyny ukraїnśkoju latynkoju

1 квітня 2014 року в західночеському курортному містечку Карлові Вари відбувся історичний вечір солідарності з Україною, повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia.

У рамах історичного вечора в одному із кінотеатрів також відбулася прем’єра художнього фільму про депортацію кримських татар “Повернення”.

“Раніше, 19 березня 2014, на запрошення чеських друзів України, х/ф про насильну депортацію українських кримських татар з України було показано також в Плзні”, ‒ розказує співорганізатор зустрічі Олекса Мартінец.

“В Україні прокат х/ф відбувався під назвою Хайтарма ще у першій половині 2013 року. Чеські глядачі були шоковані фактом депортації в 1944 році”, ‒ додає ангажований український активіст.

Довідка: Художній фільм “Повернення”, прем’єра якого відбулася в Україні, 17 травня 2013, розповідає про трагічну дату в історії кримськотатарського народу – 18 травня 1944 року, коли розпочалась депортація українських кримських татар. Головний герой (одночасно і режисер Ахтем Сеїтаблаєв) стрічки, відомий радянський пілот Амет-Хан Султан, після окупації Севастополя приїздить у рідну Алупку та стає свідком депортації.

Цікаво читати: В Плзні відбулася прем’єра фільму “Повернення”