Google оштрафовано на 1 млн гривень

рука кремля

Українське товариство з обмеженою відповідальністю ГУГЛ оштрафували на один мільйон гривень, повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia.

На вимогу державного уповноваженого Антимонопольного комітету України українське товариство з обмеженою відповідальністю ГУГЛ оштрафовано на мільйон гривень за ненадання інформації. Про це комітет повідомив у понеділок, 5 квітня 2021.

“ТОВ “Гугл” за неподання у встановлений строк інформації на вимогу державного уповноваженого Антимонопольного комітету України, оштрафовано на 1 млн грн”, – зазначається у повідомленні відомства. Відповідне рішення ухвалено 2 квітня 2021.

Розмір штрафу обумовлюється обтяжуючими обставинами, а саме тим фактом, що ТОВ “Гугл” не надавало Комітету затребувану інформацію більше року.

Ця інформація була необхідна Комітету для розслідування за заявою фізичної особи-підприємця щодо блокування його облікового запису у додатку “Google Мій бізнес”.

Інформують експерти Спеціальної моніторинґової місії КРЦ.

Зазначається, що вже під час розгляду справи, порушеної проти Товариства за ненадання інформації на вимогу Комітету, відповідачем було надано затребувану інформацію, що також враховано АМКУ при визначенні розміру штрафу.

Задля уникнення подібних санкцій Спеціальна моніторинґова місія КРЦ знову і знову закликає всіх суб’єктів господарювання на необхідності неухильного дотримання чинного законодавства в Україні, зосібна вимог конкурентного законодавства.

Довідка: ТОВ “Гугл” офіційно зареєстровано в Україні 20 червня 2007 у м. Києві, код ЄДРПОУ 35252040, голова Пол Теренс Манікль. Засновниками товариства з обмеженою відповідальністю є американські компанії “Гугл Інтернешнл ЛЛС” і “Гугл ЛЛС”, власниками яких є Лавренс Едвард “Ларі” Пейдж і Сєрґей Брін.

Цікаво читати: Заява спостережної місії Міжнародної неурядової організації “Координаційний ресурсний центр” щодо додержання виборчих прав громадян в Україні.