Дорогоцінні метали: паладій виграє, золото – друге, срібло і платина відстають

Українська Кредитова Спілка повідомила, що не всі дорогоцінні метали виявились вигідним вкладенням. Станом на 18 грудня 2017 р. срібло та платина закінчили рік практично на тих же рівнях, на яких вони були 12 місяців до того, тоді як золото принесло більше 10% прибутку, а паладій виріс на 50%.

У кінці листопада – на початку грудня золото, платина та срібло різко впали на очікуваннях подальшого підйому відсоткових ставок Федеральною резервною системою та, як наслідок, зміцненні долара США.

Паладій, який зараз, вперше з першої половини 2001 року, коштує дорожче, ніж платина, зростає завдяки своєму застосуванню в автомобілебудуванні та постійному дефіциту постачання.

У наступному році золото буде залежати, зокрема, від того, чи майбутній ріст відсоткових ставок вже врахований у її ціні. Як відзначають експерти, поки що незрозуміло, як буде рухатись долар США у наступному році, а долар та золото, як правило, рухаються у зворотніх напрямках. Щось схоже можна сказати і стосовно акцій – якщо ралі ринку акцій припиниться, ціна золота може вирости. І, як завжди, ціна золота, ймовірно, буде залежати від подій на геополітичній арені.

За матеріалами Bloomberg L.P. та український вісник “Новий Шлях”.