Міжнародні спостерігачі від КРЦ фіксують у Івано-Франківську агітацію в день тиші

Івано-Франківська область

crcmedia.info

В м. Івано-Франківську акредитовані спостерігачі ЦВК від Міжнародної неурядової організації „Координаційний ресурсний центр“ (КРЦ) фіксують стихійну зовнішню рекламу та агітацію від Андрія Балагури (ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ”), Ігоря Смешка (Політична партія “Сила і Честь”), Юрія Стасинця (ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ “ПЛАТФОРМА ГРОМАД”), Миколи Дроняка (ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “ЗА МАЙБУТНЄ”), Олени Бабій (ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “ЗА МАЙБУТНЄ”), Дениса Бондарчука-Грита (ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “ЗА МАЙБУТНЄ”), Богдана Ільківа (ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “ЗА МАЙБУТНЄ”), Ольги Дудорової (ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “ЗА МАЙБУТНЄ”), Валерія Селяніна (ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “СЛУГА НАРОДУ”), від Наталії Митник (Політична партія “Українська Галицька Партія”) та неідентифікована реклама й агітація із надписами “з вибором не жартують”.

 

crcmedia.info

У такий спосіб, наприклад, представники політичних партій проігнорували Закон України “Про рекламу”, який забороняє розклеювання кожної реклами у невстановлених місцях”, –⁠ повідомив Голова міжнародної місії КРЦ.

crcmedia.info

Що написано в частині 7 закону України Про рекламу:

Стаття 8. Загальні вимоги до реклами

7. Розміщення реклами та/або рекламних засобів на підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (у тому числі опорах) зовнішнього освітлення забороняється.

crcmedia.info

Як і будь-яка стихійна зовнішня реклама, політична реклама на зовнішній поверхні будинків, будівель, споруд, на парканах, огорожах, на стовпах, підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (і опорах) зовнішнього освітлення та деревах, не тільки псує естетичний вигляд міста, а карається законом. Це передбачено статтями 140 та 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Доповідають експерти міжнародної місії КРЦ.

 

crcmedia.info

Крім цього, міжнародні спостерігачі від КРЦ зафіксували політичну рекламу без вихідних даних у політичних партіях “ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ”, “Сила і Честь”, “ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ “ПЛАТФОРМА ГРОМАД”.

Міжнародна неурядова організація „Координаційний ресурсний центр“;

Також 24 жовтня 2020 напередодні дня голосування акредитовані спостерігачі ЦВК від Міжнародної неурядової організації „Координаційний ресурсний центр“ виявили передвиборну агітацію, яка заборонена Виборчим Кодексом України.

Потенційні порушники: кандидат до міської ради від політичної партії “ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ” Андрій Балагур, кандидат до міської й обласної рад від політичної партії “ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ “ПЛАТФОРМА ГРОМАД Юрій Стасинець, кандидат до міської ради від політичної партії “ЗА МАЙБУТНЄ” Микола Дроняк, кандидат до міської ради від політичної партії “ЗА МАЙБУТНЄ” Олена Бабій, кандидат до міської й обласної рад від політичної партії “ЗА МАЙБУТНЄ” Денис Бондарчук-Грита, кандидат до міської ради від політичної партії “ЗА МАЙБУТНЄ” Богдан Ільків, кандидат до міської й обласної рад від політичної партії “ЗА МАЙБУТНЄ” Ольга Дудорова, кандидат до міської й обласної рад від політичної партії “СЛУГА НАРОДУ” Валерій Селянін, кандидат до міської й обласної рад від політичної партії “Українська Галицька Партія” Наталії Митник та Ігор Смешко від політичної партії “Сила і Честь”.

“Опівночі 24 жовтня по майже всій території України розпочався так званий день тиші напередодні місцевих виборів і будь-яку політичну рекламу й агітацію можна вважати незаконною та таку, що може призвести до неприємних наслідків для тих кандидатів і партій, у чиїх інтересах її проводять”, –⁠ зазначив Голова міжнародної місії КРЦ.

Що написано в частинах 1 і 3 статті 52 Виборчого Кодексу України:

1. Передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування.

3. Передвиборна агітація у період виборчого процесу поза строками, встановленими у цій статті, забороняється.

Раніше повідомлялося, у Києві пошкоджена політреклама.

Місія КРЦ проходить в межах проєкту „КРЦ – корпус спостерігачів на виборах“, яка здійснює спостереження за всіма виборами в Україні призначених на 25 жовтня 2020 року, проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надаватиме оцінку виборчій кампанії за місцевими виборами та проміжними виборами народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 208.

За більш детальнішою інформацією, співпрацею тощо звертайтеся на crcobservers”равлик”gmail.com до Владислави Полакової, яка є Координаторкою місії КРЦ.