Міжнародні спостерігачі від КРЦ фіксують в Івано-Франківську порушення правил розміщення політичної реклами

Івано-Франківська область

crcmedia.info

В м. Івано-Франківську акредитовані спостерігачі ЦВК від Міжнародної неурядової організації „Координаційний ресурсний центр“ (КРЦ) фіксують стихійну зовнішню рекламу та агітацію від Степана Руднянина (ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ”), Любові Андрусяк (Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”), Олени Дорошенко (політична партія “СЛУГА НАРОДУ”), Миколи Броніцького (ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ “ПЛАТФОРМА ГРОМАД”), Едварда Смолинського (ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “ЗА МАЙБУТНЄ”).

crcmedia.info

crcmedia.info
“У такий спосіб, наприклад, представники політичних партій проігнорували Закон України “Про рекламу”, який забороняє розклеювання кожної реклами у невстановлених місцях. Инши залізними рекламними конструкціями можуть створити небезпечну ситуацію та перешкоди учасникам руху”, –⁠ повідомив Голова міжнародної місії КРЦ.

Що написано в частині 7 закону України Про рекламу:

Стаття 8. Загальні вимоги до реклами

7. Розміщення реклами та/або рекламних засобів на підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (у тому числі опорах) зовнішнього освітлення забороняється.

Як і будь-яка стихійна зовнішня реклама, політична реклама на зовнішній поверхні будинків, будівель, споруд, на парканах, огорожах, на стовпах, підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (і опорах) зовнішнього освітлення та деревах, не тільки псує естетичний вигляд міста, а карається законом. Це передбачено статтями 140 та 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Доповідають експерти міжнародної місії КРЦ.

Крім цього, Міжнародні спостерігачі від КРЦ зафіксували політичну рекламу без вихідних даних у політичних партіях “ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ “ПЛАТФОРМА ГРОМАД”, “ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ” і знову побачили розміщення друкованих агітаційних матеріалів від політичної партії “СЛУГА НАРОДУ” на зупинках громадського транспорту, що може порушувати частину 17 статті 57 Виборчого кодексу України та передбачає відповідальність за статтею 212-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

crcmedia.info

crcmedia.info

Раніше повідомлялося, у місті Жмеринка пошкоджена політична реклама.

Місія КРЦ проходить в межах проєкту „КРЦ – корпус спостерігачів на виборах“, яка здійснює спостереження за всіма виборами в Україні призначених на 25 жовтня 2020 року, проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надаватиме оцінку виборчій кампанії за місцевими виборами та проміжними виборами народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 208.

За більш детальнішою інформацією, співпрацею тощо звертайтеся на crcobservers”равлик”gmail.com до Владислави Полакової, яка є Координаторкою місії КРЦ.

Представники політичних партій Івано-Франківщини проігнорували Закон України “Про рекламу”.