До Івано-Франківська завітали представники Спеціальної моніторинґової місії КРЦ

Сьогодні до Івано-Франківська завітали представники Спеціальної моніторинґової місії КРЦ, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори.

У межах свого візиту вони ознайомилися з роботою акредитованих спостерігачів ЦВК від Міжнародної неурядової організації „Координаційний ресурсний центр“ (КРЦ), відвідали обласну територіальну виборчу комісію, районну територіальну виборчу комісію та міську територіальну виборчу комісію Івано-Франківського району.

Сторони обмінялися інформацію, були обговорені питання щодо проведення виборів в умовах політично-карантинного режиму та неконституційних обмежень. Представники Спеціальної моніторинґової місії КРЦ поцікавилися, що вже було зроблено, які превентивні заходи запроваджено у місті для безпеки населення та чи сили і засоби для забезпечення вільного волевиявлення готові до 25 жовтня 2020.

Очільник міжнародної місії КРЦ акцентував увагу
, що виборець внаслідок порушення здоров’я та інші маломобільні групи населення, які хочуть проголосувати вдома, можуть скористатися процедурою голосування за місцем проживання, якщо звернуться до дільничних виборчих комісій із відповідною заявою та з довідкою медичної установи до 20 години 23 жовтня 2020 року (Пункти 1, 5 статті 174 Виборчого Кодексу України).

Станом на 22 жовтня 2020 Поліцією Івано-Франківської області зареєстровано 127 повідомлень щодо можливих порушень виборчого законодавства під час проведення виборчої кампанії 2020, відкрито 0 кримінальних проваджень, складено 47 адмінпротоколів.

Раніше повідомлялося, Міжнародні спостерігачі від КРЦ зафіксували в Києві пошкоджену політрекламу.

Місія КРЦ проходить в межах проєкту „КРЦ – корпус спостерігачів на виборах“, яка здійснює спостереження за всіма виборами в Україні призначених на 25 жовтня 2020 року, проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надаватиме оцінку виборчій кампанії за місцевими виборами та проміжними виборами народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 208.

За більш детальнішою інформацією, співпрацею тощо звертайтеся на crcobservers”равлик”gmail.com до Владислави Полакової, яка є Координаторкою місії КРЦ.