Міжнародні спостерігачі від КРЦ фіксують в Івано-Франківську порушення правил розміщення політичної реклами

Івано-Франківська область

crcmedia.info

crcmedia.info
В м. Івано-Франківську акредитовані спостерігачі ЦВК від Міжнародної неурядової організації „Координаційний ресурсний центр“ (КРЦ) фіксують стихійну зовнішню рекламу та агітацію від політичних партій Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина” (Мар’ян Припхан, Оксана Гулик), “ЗА МАЙБУТНЄ” (Олександр Шевченко, Іван Назарук, Тарас Марущак) та Лілії Тимофєєвої (політична партія “УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка”) і Олександра Богачова (ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “СЛУГА НАРОДУ”).

crcmedia.info
“У такий спосіб, наприклад, представники політичних партій проігнорували Закон України “Про рекламу”, який забороняє розклеювання кожної реклами у невстановлених місцях”, –⁠ зазначив Голова міжнародної місії КРЦ.

crcmedia.info

crcmedia.info
Що написано в частині 7 закону України Про рекламу
:

Стаття 8. Загальні вимоги до реклами

7. Розміщення реклами та/або рекламних засобів на підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (у тому числі опорах) зовнішнього освітлення забороняється.

crcmedia.info

Як і будь-яка стихійна зовнішня реклама, політична реклама на зовнішній поверхні будинків, будівель, споруд, на парканах, огорожах, на стовпах, підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (і опорах) зовнішнього освітлення та деревах, не тільки псує естетичний вигляд міста, а карається законом. Це передбачено статтями 140 та 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Доповідають експерти міжнародної місії КРЦ.

crcmedia.info

“У зв’язку з цим, КРЦ інформує, що розклеювання, оголошень та політичної реклами у такий спосіб
може бути порушення закону України Про рекламу та правил благоустрою і тягне за собою накладення штрафу до 1700 гривень”, підкреслив очільник місії.

У місті виявлена політична реклама без вихідних даних.

Міжнародна неурядова організація „Координаційний ресурсний центр“
Потенційним порушником є Олександр Богачов від політичної партії “СЛУГА НАРОДУ”, який, як і його конкуренти, розпочали свою агітацію безпосередньо перед початком виборчої кампанії та до рішення виборчої комісії щодо реєстрації їх у кандидати.

Що написано в частинах 1 та 3 статті 52 Виборчого Кодексу України:

Строки проведення передвиборної агітації

1. Передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування.

3. Передвиборна агітація у період виборчого процесу поза строками, встановленими у цій статті, забороняється.

Передвиборна агітація у період виборчого процесу поза строками, встановленими у цій статті, забороняється.

Міжнародна неурядова організація „Координаційний ресурсний центр“
Після офіційного старту виборчої кампанії Міжнародні спостерігачі від КРЦ побачили розміщення друкованих агітаційних матеріалів від політичної партії “СЛУГА НАРОДУ” на зупинках громадського транспорту, що може порушувати частину 17 статті 57 Виборчого кодексу України та передбачає відповідальність за статтею 212-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

https://crcmedia.info

Крім цього, Міжнародні спостерігачі від КРЦ зафіксували політичну рекламу без вихідних даних у політичних партіях “ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ “ПЛАТФОРМА ГРОМАД”, “ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ”, Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”, “Сила і Честь”.

Міжнародна неурядова організація „Координаційний ресурсний центр“

Місія КРЦ проходить в межах проєкту „КРЦ – корпус спостерігачів на виборах“, яка здійснює спостереження за всіма виборами в Україні призначених на 25 жовтня 2020 року, проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надаватиме оцінку виборчій кампанії за місцевими виборами та проміжними виборами народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 208.

crcmedia.info

За більш детальнішою інформацією, співпрацею тощо звертайтеся на crcobservers”равлик”gmail.com до Владислави Полакової, яка є Координаторкою місії КРЦ.