Перші місцеві вибори у 6 об’єднаних територіальних громадах

29 грудня 2019 року в Україні відбудуться перші місцеві вибори у шести об’єднаних територіальних громадах, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори.

У неділю 22 грудня відбулися вибори у 86 об’єднаних територіальних громадах (69 сільських, 16 селищних, 1 міської) у 21 області України. Післязавтра, тобто в цю неділю, вони пройдуть у 4 областях України у 6 об’єднаних територіальних громадах.

Про це повідомив Голова Міжнародної місії КРЦ Олекса Мартінец під час пресконференції із посиланням на повідомлення Центрвиборчкому.

За словами О. Мартінця, українці 29 грудня обиратимуть селищних і сільських голів, далі депутатів місцевих рад. “Місія КРЦ веде спостереження за виборчим процесом і в день голосування спостерігачі від Міжнародної неурядової організації “Координаційний ресурсний центр” перебуватимуть на декілька виборчих дільницях”, – зазначив він на пресконференції.

“Властне перші вибори депутатів сільських, селищних, міської рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів відбудуться у Львівській, Чернівецькій, Дніпропетровській та Сумській областях”, – зауважив Голова Міжнародної місії КРЦ.

Додається, що за попередніми підрахунками, у цих виборах зможуть взяти участь 55,7 тисяч виборців. “Сам процес голосування, традиційно розпочнеться о 8 годині і триватиме до 20 години, відбудеться на 55 виборчих виборчих дільничних комісіях”, – повідомив Голова Міжнародної місії КРЦ.

Комісія надала дозвіл мати офіційних спостерігачів на зазначених виборах міжнародній організації з Чехії та 8 громадським організаціям з України.

Довідка: 25 листопада 2019 організація з Чехії розгорнула міжнародну місію КРЦ, яка проходить в межах проєкту “КРЦ – корпус спостерігачів на виборах”. Місія КРЦ здійснює моніторинґ та надаватиме оцінку перших місцевих виборів, призначених на 22 та 29 грудня 2019 року. Міжнародна неурядова організація „Координаційний ресурсний центр“ є інформаційним об’єднанням, яка здійснює свою діяльність не тільки в Україні, але і в державах членах Нато-ЄС.