Етнографічний фестиваль “Куми”

11 серпня 2018 року на території музею-заповідника “Дивногір’я” відбудеться етнографічний фестиваль “Куми”. Заповідник й плато у Ліскинському районі Воронізької області Росії знаходиться за 10 км на захід від Лісків на правому березі річки Дон.

Повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори.

CRCMedia

Оргкомітет запрошує подивитися на різноманітність і багатство традицій хутора Дивногір’я – поселення з переважно українським населенням.

Кумами в українській традиції вважаються не тільки хрещених батьків, але і людей, які пов’язані один з одним як рідні.

Втілюючи ідею цього свята, музейні працівники активно залучили до його підготовки місцевих жителів, багато з яких передали до фондів музею особисті речі, що належали їхнім батькам, бабусям і дідусям. Всі ці предмети будуть експонуватися на тимчасовій етнографічній виставці “одного дня”.

Етнографічна виставка розміститься на Дивногiрському подвір’ї. Екскурсію виставкою проведе молодь Дивногір’я. Гості свята також стануть учасниками українського весілля – реконструкцію цього ритуально-обрядового дійства в традиціях хутора Дивногір’я допоможе провести Дивногiрський сільський клуб.

Початок фестивалю о 15.00. До Дивногiр’я (Лiскiнський район Воронезької області) можна дістатися автівкою або залізницею (електричка з Воронежа відправляється в 09.19).

Джерело: Український культурний центр “Перевесло”