До Івано-Франківська завітали спостерігачі Спеціальної моніторинґової місії КРЦ

Сьогодні до Івано-Франківська завітали спостерігачі Спеціальної моніторинґової місії КРЦ, повідомляє CRCMedia.

У межах свого візиту вони відвідали Окружну виборчу комісію, а також завітали до “Культурно-освітнього товариства інвалідів УМГ”.

Представникам Місії КРЦ голова ГО “Культурно-освітнього товариства інвалідів “УМГ” Андрій Марков розповів про діяльність та актуальні потреби членів організації.

Представники Української молодіжної групи ділилися проблемами осіб з інвалідністю в місті Івано-Франківську.

“Не завжди повністю облаштовані доступи для осіб з інвалідністю до державних установ”, – розповів Андрій Марков.

Голова Місії КРЦ А. Мартінец (Чеська Республіка) розпитував керівника УМГ Андрія Маркова про ситуацію щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю під час виборчого процесу в м. Івано-Франківську. Той розповідав про не дуже добрий стан забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до виборчих дільниць під час президентських виборів і можливе погіршення ситуації на виборах до Верховної Ради України, які відбудуться 21 липня 2019 року.

“Люди з інвалідністю не можуть просто прийти і проголосувати без сторонньої допомоги. Приміром людям на “кріслах колісних” доводиться просити когось, аби їх занесли на один або два поверхи”, – повідомляє голова “УМГ”.

Окрім того, варто зауважити, українці голосують у звичайних школах, будинках культури тощо. Тому забезпечення бодай мінімального безбар’єрного доступу є обов’язком органів місцевого самоврядування.

Слід також зазначити, що люди з інвалідністю, які хочуть проголосувати вдома, можуть скористатися процедурою голосування за місцем проживання, якщо звернуться до дільничних виборчих комісій із відповідною заявою до 20 години 19 липня 2019 року.

Місія КРЦ проходить в межах проекту „КРЦ – корпус спостерігачів на виборах“, здійснює моніторинґ і надаватиме оцінку виборчій кампанії та парламентським виборам запланованим на 21 липня 2019 року.

За більш детальнішою інформацією, співпрацею тощо звертайтеся на crcobservers”равлик”gmail.com до Владислави Полакової, яка є Координаторкою Місії КРЦ.