В Чехії підозрюють осіб у боях проти українців в російській війні в Україні

Czech support terrorism

Оновлено о 17:00 год
21 квітня 2021 Поліція з Національного центру проти організованої злочинності СКПС затримали п’ятьох осіб, яких підозрюють у терористичних актах за участь у російсько-українській війні на боці окупованих територій. Досі нікому не пред’явлено звинувачення, повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia з посиланням на прес-реліз Генеральної прокуратури в Празі.

Правоохоронці вважають, що затримані виїжджали або організовували поїздки громадян Чеської Республіки на східну частину України для участі в бойових діях на боці терористично-сепаратистського угрупування “Донецька народна республіка”.

Нa сторінках про це в середу інформував окружний прокурор Мартін Біли з Генеральної прокуратури в Празі.

У спецоперації по всій Чехії взяли участь сотні правоохоронців. ДенікН повідомляє, деякі затримані мали виїжджати в Україну та приєднуватися до боїв на боці Росією координованих бойовиків, інші лише їх фінансово підтримували.

CRCMedia вдалося з’ясувати, що нічні арешти з вівторка на середу 21 квітня 2021 стосувалися чеської парамілітарної громадської організації “Českoslovenští vojáci v záloze za mír” (ред. дослівно Чехословацькі вояки в резерві за мир), зосібна її співзасновників голову Івана Кратохвіла та начальника штабу Андрею Крулішову.

Раніше на чеському трекері CzTorrent.net роками до 2020 року була публічна збірка грошей на підтримку ДНР та в закритих форумах проходило ймовірне вербування в російські терористи.

Нагадаємо, в 2016 році чеська служба контррозвідки Служба інформації про безпеку (СІБ) у своєму річному звіті повідомляла про участь громадян Чехії, яких вербують представники російської військової служби ҐРУ.