На виборах в Україні спостерігають міжнародні спостерігачі з діаспори

місія КРЦ

28 березня 2021 за всіма виборами в Україні спостерігає єдина міжнародна місія організації закордонних українців і друзів України Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр” (КРЦ), повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia.

Кореспонденту CRCMedia вдалося поспілкуватися з міжнародним акредитованим спостерігачем з діаспори.

Заходячи на чергову виборчу дільницю, Ярослав Мартінец використовує щоразу нові засоби індивідуального захисту, дезінфікує руки та вдягає маску. Далі без вимірювання температури, неможливо потрапити в середину виборчої дільниці.

Місія КРЦ

„Добрий день! Я міжнародний спостерігач“, – перші слова, які можна почути від офіційного спостерігача Ярослава.

Ярослав Мартінец – акредитований Центральною Виборчою Комісією України офіційний спостерігач від Міжнародної неурядової організації “Координаційний ресурсний центр” (КРЦ).

“Через владні обмеження та проблеми з подорожами цього разу немає навіть пів сотні
міжнародних спостерігачів, як зазвичай. Якщо на попередніх виборах було декілька міжнародних місій, то зараз я представник єдиної міжнародної місії в Україні”, – інформує міжнародний офіційний спостерігач.

місія КРЦ

CRCMedia розмовляє зі офіційним спостерігачем Міжнародної Місії КРЦ на одній із виборчих дільниць в ОВО № 87 (виборчий регіон № 9, Івано-Франківська область).

“На більшості дільниць, які я вже відвідав, відсутній повний склад комісій. Не всі виборці, які прийшли на дільниці, знайшли себе у списках. Ці виборці, на жаль, не змогли проголосувати, але загалом виборчий процес нормальний”.

місія КРЦ

Міжнародний спостерігач КРЦ повідомляє, “ми також бачили агітацію в день тиші, найбільш її зафіксовано на головних вулицях міст. Сьогодні під час голосування помітна стихійна зовнішня реклама та політична агітація у невстановлених місцях”.

місія КРЦ

“Міжнародна неурядова організація Координаційний ресурсний центр у 2021 році продовжує підвищувати рівень інформованості учасників виборчого процесу та сприятиме більш відкритим і прозорим виборам в Україні”, – повідомила CRCMedia координаторка Міжнародної Місії КРЦ Владислава Полакова.

“Міжнародні спостерігачі КРЦ, яких бачив спеціальний кореспондент CRCMedia, відвідали дільниці в Коломийському, Надвірнянському, Івано-Франківському районах, навіть завітали на спеціальну виборчу дільницю в районній лікарні”, – інформує Полакова.

Як додала координаторка, “наші спостерігачі мають досвід моніторинґу за виборчими процесами в Україні під час попередніх виборів, зокрема позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 і проміжних 25 жовтня 2020 та місцевих виборів 25 жовтня 2020”.

Місія КРЦ

Довідка: Міжнародна місія КРЦ зі спостереження за виборами в Україні проходить в межах проєкту “КРЦ – корпус спостерігачів на виборах”, спостерігачі якої єдині здійснювали у 2020 та здійснюють у 2021 спостереження за всіма виборами в Україні. Міжнародна місія КРЦ проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надає оцінку виборчій кампанії за повторними та проміжними місцевими виборами. Також міжнародні офіційні спостерігачі КРЦ спостерігають за проміжними виборами народних депутатів України в одномандатних виборчих округах № 50 і № 87.

 

Цікаво читати: За додержанням виборчих прав громадян України спостерігає Спеціальна моніторинґова місія КРЦ