КРЦ: В Україні повторне голосування у 18 областях

22 листопада 2020 у 18 областях України відбувається повторне голосування й у деяких громадах обирають 20 депутатів селищної та 43 сільської рад. Також проходить повторне голосування 3 депутатів міської ради, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори, з посиланням на пресове повідомлення Міжнародної місії КРЦ.

Акредитовані спостерігачі ЦВК від Міжнародної неурядової організації „Координаційний ресурсний центр“ (КРЦ) підготовку до виборчого процесу та початок повторного голосування оцінюють задовільно, місцями члени виборчих комісій порушують вимоги прописані у Виборчому кодексі України, лише на декілька виборчих дільниць спостерігається ідеальний процес та позитивні тенденції щодо забезпечення реалізації конституційних виборчих прав громадян.

“Громадяни 9 областей України обирають міських голів, голосування відбувається у 11 містах на 1 648 виборчих дільницях і не всюди розпочалося вчасно. Наприклад члени ВД № 531254, це м. Полтава, із запізненням почали свою роботу. На 1734 виборчих дільницях спостерігається присутність неідентифікованих або сторонніх осіб”, – інформує Голова міжнародної місії КРЦ.

“Більшість членів ВК провели ранкові засідання у визначений законодавством спосіб. Почастішала відсутність протоколу підготовчого засідання. Станом на 12:00 не всі на своєму робочому місці. Часто видача бюлетеня здійснювалась без пред’явлення паспорта громадянина України або спроби голосування за іншу особу”, – додає Голова міжнародної місії КРЦ.

Загалом у повторному голосуванні зможуть взяти участь орієнтовно 2 млн 797 тис. громадян України з правом голосу.

Реалізувати право голосу громадяни України зможуть на виборчих дільницях до 20:00 години.

За більш детальнішою інформацією, співпрацею тощо звертайтеся на crcobservers”равлик”gmail.com до Владислави Полакової, яка є Координаторкою місії КРЦ.

Довідка: Міжнародна місія КРЦ проходить в межах проєкту „КРЦ – корпус спостерігачів на виборах“, яка єдина з 9 міжнародних організацій здійснює спостереження за всіма виборами в Україні призначених на 25 жовтня 2020 року, проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надає оцінку виборчій кампанії за всіма місцевими виборами та проміжними виборами народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 208. Міжнародні акредитовані спостерігачі ЦВК від КРЦ з 1 листопада здійснюють моніторинґ процесу підготовки до повторних місцевих виборів, також в день повторного голосування спостерігатимуть по містах та селах України волевиявлення громадян України.