КРЦ: В Україні повторне голосування з виборів міських голів

Повторне голосування за міських голів відбувається у 7 містах України і одночасно у 20 областях у деяких громадах проходить повторне голосування за 53 депутатів місцевої ради та вибір депутатів 1 міської, 14 селищних та 38 сільських рад, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори, з посиланням на пресове повідомлення Міжнародної місії КРЦ.

Акредитовані спостерігачі ЦВК від Міжнародної неурядової організації „Координаційний ресурсний центр“ (КРЦ) підготовку до виборчого процесу та початок голосування оцінюють задовільно, місцями спостерігається ідеальний процес та позитивні тенденції щодо забезпечення реалізації конституційних виборчих прав громадян.

“На 932 виборчих дільницях проходить повторне голосування, громадяни 7 міст обирають міських голів, голосування розпочалося вчасно. На кожній ВД спостерігається присутність неідентифікованих або сторонніх осіб”, – інформує Голова міжнародної місії КРЦ.

“Більшість членів ВК провели ранкові засідання у визначений законодавством спосіб, не всі вчасно з’явилися на дільниці, або взагалі станом на 13:00 не всі на своєму робочому місці. Почастішали випадки видачі бюлетенів без пред’явлення паспорта громадянина України або спроби голосування за іншу особу”, додає Голова міжнародної місії КРЦ.

Спостерігачі від КРЦ повідомляють про системні випадки перешкоджання роботи місцевих та офіційних спостерігачів, зокрема це поодинокі недопущення на засідання комісій, на підготовчі засідання та не впущення на всі приміщення виборчих дільниць.

Реалізувати право голосу громадяни України зможуть на виборчих дільницях до 20:00 години.

За більш детальнішою інформацією, співпрацею тощо звертайтеся на crcobservers”равлик”gmail.com до Владислави Полакової, яка є Координаторкою місії КРЦ.

Довідка: Міжнародна місія КРЦ проходить в межах проєкту „КРЦ – корпус спостерігачів на виборах“, яка єдина з 9 міжнародних організацій здійснює спостереження за всіма виборами в Україні призначених на 25 жовтня 2020 року, проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надає оцінку виборчій кампанії за всіма місцевими виборами та проміжними виборами народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 208. Також міжнародні акредитовані спостерігачі ЦВК від КРЦ з 1 листопада здійснюють моніторинґ процесу підготовки до повторних місцевих виборів, в день повторного голосування спостерігатимуть по містах та селах України волевиявлення громадян України.

КРЦ розгортає Міжнародну місію зі спостереження за повторним голосуванням