ЦВК дала дозвіл міжнародній організації КРЦ з Чехії мати спостерігачів на перших місцевих виборах в Україні

5 грудня 2019 відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії України. Комісія одноголосно вирішила зареєструвати офіційних спостерігачів від Міжнародної неурядової організації “Координаційний ресурсний центр” на перших місцевих виборах України, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори.

Міжнародні спостерігачі приєднаються до Місії КРЦ, яка проходить в межах проєкту “КРЦ – корпус спостерігачів на виборах”.

“Місія КРЦ здійснює моніторинґ та надаватиме оцінку першим місцевим виборам, призначених на 22 та 29 грудня 2019 року”, – повідомила координаторка Місії КРЦ Владислава Полакова.

22 грудня призначені перші місцеві вибори у 86 об’єднаних територіальних громадах, 28 грудня – 142.

Як наголосила координаторка місії, Місія КРЦ є повністю незалежною та не отримує жодного державного фінансування.

“За складом та обсягом своєї діяльності Місія КРЦ є унікальною, оскільки складається з україномовних спостерігачів, які обізнані з ситуацією в Україні. Добровольці раніше брали участь у спостережені за президентськими та парламентськими виборами в Україні”, – зауважила Владислава Полакова.

Як йдеться у повідомленні на офіційних сторінках ЦВК, право голосу на виборах депутатів сільської, селищної, міської ради, виборах сільського, селищного, міського голови мають громадяни України, у яких є право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, належать до відповідної територіальної громади та проживають в межах відповідного виборчого округу”.

“Військовослужбовці строкової служби, громадяни України, які проживають за кордоном, а також особи, визнані судом недієздатними, та громадяни України, які за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі, вважаються такими, що не належать до жодної територіальної громади та не мають права голосу на місцевих виборах“, – йдеться у повідомленні.

Детальна інформація щодо перших місцевих виборів розміщена на сторінках ЦВК.

Довідка: 25 листопада 2019 року КРЦ розгорнуло Міжнародну місію зі спостереження за першими місцевими виборами України. Перші місцеві вибори в Україні відбудуться 22 та 29 грудня 2019 року. Міжнародна неурядова організація „Координаційний ресурсний центр“ є інформаційним об’єднанням, яка здійснює свою діяльність не тільки в Україні, але і в державах-членах НАТО і ЄС. Організацію КРЦ створено в Чехії. Найпопулярнішими проєктами об’єднання є Інформаційний портал, КРЦ – корпус спостерігачів на виборах, UKRmemorial – українські поховання, пам’ятники, барельєфи, День із закордонним українцем.