Завдяки підвищенню квот чеські фірми отримують більше працівників з України вже з першого лютого

31 січня 2018 року за пропозицією Міністерства внутрішніх справ ЧР, уряд Чехії прийняв рішення збільшити тзв. квоти на прийом некваліфікованих працівників з України з сучасних 9600 на 19600 в рік. Модель цілеспрямованої трудової міграції також стосується працівників з Монголії та Філіппін.

Про це повідомляє CRC media з посиланням на Twitter повідомлення міністра закордонних справ Чехії Мартина Стропніцького.

“Це реакція уряду на проблеми роботодавців, які заявляють про дефіцит робочої сили”, – пише міністр.

Зазначимо, що Чеська Республіка має один з найнижчих рівнів безробіття в Європейському Союзі – 2,3 % згідно з даними статистичної організації Європейської Комісії. Однак профспілки та місцеві російські фірми вважають більше Українців найбільшою перешкодою для чеської економіки, яка зменшує вартість робочої сили до мінімуму прожиткового рівня.

Місцеві фірми, які хочуть квотовану робочу силу, скаржаться на непрозорий, погано робочий та затяжний процес та на неохочий персонал чеських консульських відділень.

Раніше неефективність персональних відділів чеських консулатів також критикував президент Аграрної комори ЧР Зденєк Яндейсек. Згідно його слів в чеських посольствах “творяться неподобства”, шукачам праці доводиться платити чеським посередникам до 45000 гривень (ред. 1300 євро).

Джерело: Svaz průmyslu a dopravy České republiky