Міжнародні спостерігачі від КРЦ фіксують на Сіверщині матеріали з ознаками чорного піару

Поліція на Сіверщині затримала осіб, які поширювали “чорний піар” територією округу № 208, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори.

Надвечір 20 жовтня працівники Департаменту захисту інтересів суспільства і держави разом із співробітниками Управління карного розшуку ГУНП в Чернігівській області зупинили перевізників “чорного піару”.

Йдеться у пресовому повідомленні Поліції Чернігівської області.

Подія сталася в селі Дрімайлівка Куликівського району. На місце події одразу виїхала слідчо-оперативна група.

Під час обшуку в транспортному засобі правоохоронці виявили друковану продукцію з ознаками “чорного піару” одразу на двох кандидатів, які балотуються до Верховної Ради України по виборчому округу №208. Примірники не мали інформації про тираж та відповідальних осіб.

В транспортному засобі з “чорним піаром” перебували двоє осіб віком 37 і 38 років.

crcmedia.info

Поліцейські у затриманих вилучили комп’ютерну техніку та особисті речі мобільного зв’язку.

“В них містилася інформація з переліком сіл, де чоловіки планували поширювати “чорнуху”. Всі населені пункти із списку входять до округу № 208. До речі, у відпрацьованих населених пунктах чоловіки робили фотозвіти”, повідомляють в Поліції.

Поліція Чернігівської області

Фото: Поліція Чернігівської області

Слідчі відкрили провадження за частиною 1 статті 157 Кримінального кодексу України – перешкоджання здійсненню виборчого права, що карається обмеженням або позбавленням волі на строк до трьох років.

“Акредитовані спостерігачі ЦВК від Міжнародної неурядової організації „Координаційний ресурсний центр“ (КРЦ) фіксують різні випадки чорного піару. КРЦ закликає здійснювати агітацію в межах закону. Виборче законодавство дозволяє всім громадянам України агітувати проти кандидатів. Реклама, ґазети, листівки, банери, брошури, бюлетені з контрагітацією повинні містити вихідні дані, а політична агітація має фінансуватися з виборчого фонду партії чи кандидата”, – наголошує Голова міжнародної місії КРЦ.

Як раніше повідомляло CRCMedia, Міжнародні спостерігачі від КРЦ фіксують в Чернігові порушення правил розміщення політичної реклами.

Місія КРЦ проходить в межах проєкту „КРЦ – корпус спостерігачів на виборах“, яка здійснює спостереження за всіма виборами в Україні призначених на 25 жовтня 2020 року, проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надаватиме оцінку виборчій кампанії за місцевими виборами та проміжними виборами народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 208.

За більш детальнішою інформацією, співпрацею тощо звертайтеся на crcobservers”равлик”gmail.com до Владислави Полакової, яка є Координаторкою місії КРЦ.