CRCMedia: З Чехії до кінця травня мають виїхати 63 російські дипломати

Diplomatické mise v České republice

Оновлення 17:40 год
22 квітня 2021 Міністр Закордонних Справ Чехії Якуб Кулганек повідомив, що до кінця травня з Чеської Республіки має виїхати така кількість дипломатів, щоб залишок дорівнював чеським дипломатам в Москві, повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia.

Міністерство закордонних справ Чеської Республіки вирішило зрівняти кількість співробітників посольства РФ в ЧР з кількістю співробітників чеського посольства у Москві. Сьогодні чеських дипломатів в РФ 24, зокрема це 5 реальних дипломатів та 19 адміністративних працівників чеського посольства. РФ має час до кінця травня вивезти своїх працівників і дипломатів.

Це означає, що з Чехії запланували виїхати лише 63 співробітники російського диппредставництва.

Міністр Міністерства закордонних справ Якуб Кулганек нам підтвердив, що до 63 дипломатів не зараховуються обслуговуючі персони дипломатів та їхні члени сім’ї. Ймовірно висланих громадян РФ буде більше, якщо ситуація в ЄС під час масових акцій у зв’язку 8 та 9 квітня, не зміниться.

Додають експерти КРЦ.

Але вже у вечірніх новинах на громадському телебаченні “Чеська телевізе” Міністр заявив, що в обох країнах має бути по сім дипломатів та ще 25 інших робітників.

Таким чином, лише 63 співробітники посольства повинні будуть покинути Прагу. Яка кількість росіян з дипломатичними паспортами покине Брно, Остраву та Карлови Вари, не розголошується.

 

Цікаво читати: В Чехії підозрюють осіб у боях проти українців в російській війні в Україні