Угода про співпрацю ЦДАЗУ та WFUWO

12 червня 2020 року підписано угоду про співпрацю між Центральним державним архівом зарубіжної україніки (Україна) та World Federation of Ukrainian Women’s Organizations (СФУЖО, Канада), повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори з посиланням на пресове повідомлення ЦДАЗУ.

Документ підписали директорка ЦДАЗУ Ірина Мага та голова СФУЖО. Партнерство торонтської організації та українським архівом має вже свою історію, позначену спільними подіями в інформаційному просторі. Тепер це оформлено de jure, із серйозними намірами на співпрацю в майбутньому.

В Угоді окреслено основні напрями співпраці Центральним державним архівом зарубіжної україніки з міжнародною організацією, яка стверджує, що об’єднує українські жіночі громади у більше ніж 20 країн світу та виступає потужним фактором утвердження доброго імені держави Україна на світовій арені.
Перевірити достовірність заявленого громадською організацією нашим журналістам не вдалося.

Серед пріоритетних завдань підписаної угоди – популяризація знання про СФУЖО та Український жіночий рух XX – XXІ ст. як невід’ємну складову світового українства; презентація невідомих сторінок з історії СФУЖО; інформування українських громад світу про діяльність Центрального державного архіву зарубіжної україніки; сприяння у поповненні архіву документами українських громадських діаспорних організацій; реалізація спільних виставкових, культурно-просвітницьких та інших проєктів із подальшою їх презентацією українській та світовій громадськості.

Йдеться у повідомленні.

Текст угоди жодна із сторін, для ознайомлення, не опублікувала.

Така співпраця може нарешті уможливить повніше розкриття для української та зарубіжної спільноти українців і змісту української культурно-історичної спадщини загалом.

Довідка: Центральний державний архів зарубіжної україніки створено 12 травня 2007 року розпорядженням Кабінету Міністрів України № 279-р як координаційний центр в Києві з питань роботи з документами зарубіжної україніки, які зберігаються в інших державних архівах та архівних підрозділах організацій, громадських об’єднань та громадян.