В Прилуках отримали гуманітарну допомогу від української громади та неурядових організацій Латвії

Конґрес українців Латвії та латвійські громадські організації зібрали гуманітарний вантаж для чернігівської районної лікарні, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори.

10 квітня 2020 вантаж вагою 1,5 тонни прибув до районного центру Чернігівської області в місто Прилуки. Організацією та транспортуванням займалося Посольство України в Латвійській Республіці за дорученням міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, адже ці базові речі та інші праці входять в їхній обов’язок.

“В місті Прилуки, Прилуцькому районі, Сріблярському, Учнявському та Варвинському зареєстровано встановленим діагнозом когонавірус не виявлено”, – повідомила Яна Погоріла, головна лікарка Прилуцької ЦМЛ.

Працівники Прилуцької центральної клінічної лікарні висловили подяки небайдужим українцям та латвійському народові за небайдуже ставлення до нагальних потреб українських медзакладів.

Довідка: Прилуки також горезвісні аферами, наприклад Прилуцька міська лікарня відома своїми скандалами, де понад 6 років до 2018 діяла схема викачування грошей із чужоміських пацієнтів. Аби потрапити на стаціонар, хворий мав укласти зі страховою компанією договір і сплатити так званий страховий внесок, зник чавунно-кований паркан завдовжки 300 метрів (паркан – це близько 100 прольотів розміром 2,8 х 2,2 м і вагою мінімум 110 кг кожен), тендерні закупівлі, як стверджують місцеві ЗМІ, були не прозорі та завищенні мінімально в два рази за медичне обладнання, яке офіційно пропонують на ринку. У тому ж таки грудні 2016 року лікарня закупила гематологічний аналізатор Micro CC-20 Plus. З бюджету виклали 233 260 грв., вартість аналогічного обладнання в інших постачальників на 80 тисяч грн менша.

Ще кілька сотень тисяч гривень завдяки головному лікарю ПМЛ перевитратила при закупівлі рентгенівського апарату INDIargaf-02. Згідно з договором №278,451/14-2016 від 28.11.2016 року за апарат заплатили 378 780 грв., вартість аналогічного обладнання становить 180 тисяч гривень.

Лише при закупівлі обладнання за значно завищеними цінами керівництво лікарні завдало державному бюджету збитків на суму понад 500 тисяч гривень.