Міжнародний фестиваль-конкурс “Сузір’я гармонії 2018”

Міжнародний фестиваль-конкурс української культури та країн проживання українців

Місце проведення:   XirivellaValencia, Іспанія, 14-15 квітня 2018 року

За сприяння Генерального Консульства України в Барселоні та мерії м. Чирівелья

Назва фестивалю-конкурсу походить від поєднання слів “сузір’я” – звичне візуальне сприйняття як одного цілого насправді дуже віддалених між собою зірок, та “гармонія” – несуперечливе поєднання різнохарактерних феноменів у одне цілісне явище.

Українські мігранти, що живуть в країнах достатньо віддалених географічно, кліматично та культурно одна від одної, сприймаються як частка українського народу, це – і є сузір’ям українців розпорошених по світу, але об’єднаних власною культурою.

Українці в різних державах прагнуть до інтеграції в суспільства країн проживання, але не забувають свого коріння та традицій, це – і є гармонією інтеграції, не лише навчанням «чужому», але і збереженням “свого” культурного коду, традицій та мови. Таким є наше обґрунтування назви “Сузір’я Гармонії”.

Засновником та організатором фестивалю виступає організація “U-Armonía”.

Довідка: Асоціація “U-Armonía”, CIF: G98635469, Реєстраційний номер: 605322, м. Чирівелья, Валенсія, Іспанія;
Е-пошта:   uasociacion”@”gmail.com;
Номер рахунку для переводу внесків – Banco Santander – IBAN  ES57 0049 3629 3521 1401 7614.

Мета фестивалю-конкурсу
Взаємне збагачення та обмін творчими досягненнями в царині вокалу, хореографії, інструментальної майстерності, живопису, художньої фотографії, театрального та ремесного мистецтва, в різних вікових категоріях та жанрах задля налагодження зв’язків між творчими особистостями, колективами та громадами українців з різних країн, для популяризації української культури в світі а також для сприяння повноцінній культурно-соціальній інтеграції українців та громадян українського походження в суспільства країн їхнього проживання.

Творчі колективи, за винятком колективів з України, для демонстрації здобутків на шляху інтеграції в суспільство країни проживання, представляють як мінімум один номер/виступ, в будь-якій номінації і віковій категорії, присвячений культурі цієї країни.

Номінації

 1. Хореографія: народна, сучасна, бальна.
 2. Вокал: народний, естрадний, класичний, авторський.
 3. Інструментальне виконання: соло, дует, тріо, ансамбль.
 4. Театр мініатюр: фольклор, модерн.
 5. Театр мод: фольклор, модерн.
 6. Оригінальний жанр.
 7. Живопис*.
 8. Художня фотографія*.
 9. Ремесна творчість та художні вироби*.

* – Представлені твори передаються організаторам фестивалю для формування експозиції, автори звільняються від сплати за участь у фестивалі-конкурсі. Всі отримані організаторами фестивалю художні вироби, фото та картини будуть використані/подаровані на благодійних заходах, а в разі їх реалізації, виручені кошти будуть спрямовані на акції підтримки Євро-атлантичної інтеграції України, поширення впливу української культури в Європі та світі.

Інформація про реалізацію і/або передачу виробів буде оприлюднена через інтернет-ресурси організаторів фестивалю-конкурсу з зазначенням та публікацією імені автора твору чи виробу.

Вікові категорії учасників:

Ювенали-1:  4 – 6 років;
Ювенали-2:  7 – 9 років;
Ювенали-3:  10 – 11 років;
Юніори-1: 12 – 13 років;
Юніори-2: 14 – 15 років;
Молодь: 16 – 18 років;
Дорослі: 19 +…. років;

Змішана категорія “Ювенали”: 4 – 11 років.
Змішана категорія “Юніори”: 12-15 років.
Змішана категорія “Діти”: 4-15 років.
Змішана категорія “Діти +Молодь”: 4-18 років.
Змішана категорія “Діти + Дорослі”: від 4 років без обмеження віку.

Належність до вікової категорії визначається за роком народження, а не за точною його датою, тобто якщо учасник 2008 року народження то для фестивалю-конкурсу його вік вважатиметься 10 років, не зважаючи на те, чи виповнилось йому 10 років станом на 15 квітня 2018 року, чи ні.

Умови участі у конкурсі
До участі у фестивалі-конкурсі запрошуються творчі особистості та колективи з будь-яких країн. Кожен творчий колектив або індивідуальний учасник має право на показ 2-х сценічних виступів у кожній з номінацій і вікових категорій.

Заявки на участь подаються окремо на кожен сценічний номер/виступ, а також на представлення робіт в експозиціях картин, світлин чи виробів.

Тривалість кожного окремого сценічного виступу/номеру не повинна перевищувати 210 секунд, тобто –  3 хвилини і 30 секунд.

Для участі у фестивалі-конкурсі на кожного учасника індивідуального чи колективного складається анкета.

Колективи подають групову Анкету-заявку зі списком делегації (Див. Додаток 1,  а також Заявки на кожен номер для участі у конкурсній програмі (Див. Додаток 2).

За бажанням творчих колективів асоціацій та інших об’єднань виступи всіх їхніх учасників можуть здійснюватися єдиним блоком для зручності організації культурного дозвілля та побуту. В такому випадку порядок номерів та нумерація фонограм здійснюється колективним учасником так, як він вважає за доцільне.

Якщо колектив не виказує бажання виступати одним блоком, то виступи артистів молодших вікових категорій здійснюються переважно в першій половині конкурсного дня, а дорослих артистів у другій половині конкурсного дня.

Для складання програми конкурсного змагання кожен учасник надсилає для попереднього відбіркового туру відео з фрагментом виступу (або посилання на YouTube), вказує тривалість номеру/фонограми, вимоги до технічного забезпечення стосовно освітлення та озвучення, обов’язково надсилається фонограма виступу “мінусовка” для участі в конкурсі та власна “плюсовка” для використання в галаконцерті переможців, у разі потрапляння виконавців до завершальної частини фестивалю – галаконцерту.

Анкета-заявка передбачає подачу творчої біографії учасника (колективу, солістів), обов’язково українською або іспанською мовою і якісне сценічне фото в електронному форматі *.jpg,  *.png  або  *.pdf.

Після отримання Оргкомітетом заявки на участь в конкурсі та проведення попереднього відбіркового туру, Оргкомітет надсилає потенційному учасникові Запрошення з вказаною сумою внеску, реквізитами для його сплати, датою реалізації платежу.

Гості фестивалю
Окрім учасників конкурсу, за погодженням з Оргкомітетом, у фестивальній програмі можуть брати участь окремі виконавці чи колективи. Гості фестивалю не вносять плати за участь, оскільки не змагаються в конкурсній програмі.

Критерії оцінювання сценічних виступів

 1. Сценічна культура та майстерність виконання;
 2. Емоційність та виразність;
 3. Відповідність твору віковій категорії виконавця;
 4. Якість звукового/музичного супроводу;
 5. Якість костюму та реквізиту сценічного твору.

Критерії оцінювання несценічних творів

 1. Оригінальність ідеї;
 2. Майстерність виконання;
 3. Відповідність обраного матеріалу основній ідеї твору;
 4. Композиція твору;
 5. Відповідність кольорової гами основній ідеї.

Члени Журі оцінюють кожен твір за вказаними критеріями за 5-бальною шкалою: 1 – “дуже погано”, 2 – “погано”, 3 – “посередньо”, 4 – “добре”, 5 – “дуже добре”; а також мають право додати свою оцінку за власним критерієм, котра враховується при обчисленні середнього бала за виступ кожним суддею.

Журі фестивалю-конкурсу

До складу журі запрошуються відомі фахівці у відповідних галузях мистецтва України та інших країн.

Нагородження переможців

Журі визначає володаря Гран-прі, Лауреатів трьох ступенів та Дипломантів трьох ступенів у кожній з номінацій.

Учасники нагороджуються дипломами та сувенірами, а переможці спеціальними призами. Через SMS-голосування визначається володар призу глядацьких симпатій.

Журі  та Оргкомітет можуть нагороджувати дипломами авторів творів, керівників та педагогів художніх колективів за оригінальність ідеї постановки та майстерність виконання творів їхніми вихованцями.

Учасники можуть бути нагороджені призами та цінними подарунками від спонсорів фестивалю-конкурсу, фірм, громадських організацій, тощо.

Порядок проведення фестивалю-конкурсу

П’ятниця, 13 квітня
День репетицій, ознайомлення з лаштунками сцени та обладнанням зали. Для цього учасники звертаються до організаторів для узгодження часу проведення репетиції.

Субота, 14 квітня
11.00 – 11:15: Урочисте відкриття.

11:15 – 15:00: Перша частина конкурсної програми.

16:30 – 21:00: Друга частина конкурсної програми.

Оргкомітет зберігає за собою право організувати, при потребі, додатковий відбірковий тур у п’ятницю, 13/04/18, після обіду, за великої кількості учасників.

Конкурсні виступи будуть записуватися на відео для архівних потреб організаційного комітету і будуть частково публікуватись в інтернеті та масмедіа.

Неділя, 15 квітня
12:00 – 13:30: “Марш вишиванок” – урочиста хода учасників та гостей центральними вулицями Валенсії для популяризації української культури, зокрема національного одягу.

Учасники, що планують продемонструвати одяг країни проживання, можуть використати його для участі у цьому марші.

15:00 – 21:00: Урочисте закриття фестивалю, закличний галаконцерт та нагородження переможців.

Фрагменти відеозапису конкурсу та галаконцерту можуть бути використані в майбутньому з рекламною метою наступних видань фестивалю-конкурсу “Сузір’я Гармонії”.

Місце проведення фестивалю-конкурсу
Конкурсні виступи будуть відбуватись у муніципальному Театрі-Аудиторіумі міста Чирівельї за адресою:

Plaza de la Concordia, 6. 46950, Xirivella, Valencia, España.

Детальніша, в тім числі технічна, інформація про місце проведення фестивалю-конкурсу:

http://www.xirivella.es/es/xirivella-ajuntament/teatre-auditori-municipal-1

Фінансові умови участі у конкурсі
Вартість участі у фестивалі-конкурсі з 2 номерами/виступами, залежно від кількості учасників у виступі/номері:

1 Виконавець /Соліст – 15 €;

2 Виконавців / Дует  2 х 12 € ;

3 Виконавців / Тріо   3 х 10 €;

4 Виконавців / Квартет  4 х 8 € ;

5-8 Виконавців – кожен учасник х 7 € ;

9 Виконавців і більше – кожен учасник х 6 €;

Фонд фестивалю-конкурсу складається з реєстраційних внесків учасників та спонсорських надходжень і використовується на придбання призів, подарунків, оренду необхідного обладнання, виготовлення афіш, грамот, дипломів та інші організаційні потреби.

До 10-го лютого 2018 року 50% загальної суми внеску від колективу чи окремих учасників (як аванс) має бути перераховано на рахунок  Оргкомітету Фестивалю-конкурсу “Сузір’я Гармонії – 2018” (Банківські реквізити будуть надані після реєстрації), сплата цього авансу буде слугувати гарантією участі в конкурсі. Решта 50% внеску індивідуального чи колективного учасника повинна бути внесена на рахунок фестивалю-конкурсу в день приїзду на конкурс, при реєстрації учасників. У випадку скасування участі в конкурсі після 10-го лютого 2018 року внесений аванс не повертається.

Побут гостей та учасників
Проїзд, проживання та харчування учасників конкурсу та гостей фестивалю здійснюються за їх власний рахунок.

Оргкомітет сприяє пошуку місць проживання, що відповідають рівню запитів учасників, а також установ громадського харчування. Оргкомітет допомагає в питаннях бронювання відповідної кількості місць, але лише в разі отримання в узгоджений період коштів для внесення завдатку за бронювання.

Оргкомітет надає орієнтовний перелік установ, та вартості номерів де можливе проживання відповідно до бажаного рівня якості сервісу.

Публікація виступів та творів конкурсу-фестивалю
Керівники делегацій особисто відповідають перед законом за наявність дозволу для  всіх і кожного з неповнолітніх учасників та гостей фестивалю-конкурсу щодо права публікації Оргкомітетом їх фото і відео зображень через масмедіа та соціальні мережі. Без такого дозволу, засвідченого керівниками делегацій особистим підписом, неповнолітні учасники та гості не будуть допускатися до сценічних виступів.

Протягом конкурсу забороняється несанкціонований відеозапис.

Фотознімка у визначених місцях та в певні періоди часу може провадитись для власного використання світлин, але їх публікація в соцмережах чи іншими засобами, дозволяється лише за  письмовим погодженням з Оргкомітетом фестивалю-конкурсу.

Виключне право на публікацію фотовідеоматеріалів  про конкурс та галаконцерт належать організаторам фестивалю-конкурсу.

У разі порушення загальноприйнятих правил поведінки, законодавства чи за публічне ігнорування їх норм, стосовно інших учасників, гостей, глядачів, керівників колективів, членів Оргкомітету і Журі, особи, що причетні до таких порушень, за рішенням Оргкомітету, можуть бути відсторонені від участі у фестивалі-конкурсі, а в разі потреби до них будуть застосовані необхідні правові механізми вирішення конфліктних ситуацій.

Оргкомітет фестивалю-конкурсу не відповідає за збереження чи цілісність будь-яких залишених без нагляду речей учасників та гостей.

Відповідальність за життя та здоров’я конкурсантів та гостей покладається на керівників делегацій, батьків, та осіб уповноважених супроводжувати неповнолітніх учасників та гостей.

Голова Оргкомітету фестивалю-конкурсу
Георгій Клімов, президент організації “U-Armonía”


Заявки

Зразки Анкети-заявки  та Заявки на виступ надсилаються зацікавленим особам електронною поштою.

Анкета-заявка (Додаток 1.) подається одна від колективу зі списком учасників, або від автономного артиста, що не належить до жодного колективу. Спершу е-листом надсилається заповнена, підписана і з печаткою відсканована копія, а потім Оргкомітету передається оригінал Анкети заявки особисто керівником делегації.

Заявка на виступ (Додаток 2.) подається на кожен номер/виступ окремо, не залежно від того, скільки артистів беруть участь у цьому виступі, процедура Заявки на виступ аналогічна подачі Анкети-заявки.

 

Зразок Анкети-заявки

 

 

Анкета-Заявка СУЗІРЯ-ГАРМОНІЇ-1.jpgАнкета-Заявка СУЗІРЯ-ГАРМОНІЇ-2.jpg

 

Зразок Заявки на виступ

Заявка на Виступ.jpg

Додаємо орієнтовну інформацію щодо вартості проживання в Валенсії, за умови завчасного бронювання.
Як зразок вказана вартість з розрахунку на групу з 15 дорослих та 10 дітей за 2 ночі.
В середньому виходить близько 20 євро на людину за добу.
Є певні відхилення у вартості, для вибору кращих для Вас умов, варто здійснити бронювання завчасно, в чому ми, як організатори посприяємо.

43261d7e-2732-4ad6-9999-8e627edbf8b7.jpge3a57387-90a3-43c7-82e5-0148f99766e0.jpg042e1591-5811-49ff-925d-1d9d3b48e763.jpgba367f81-32b4-4cdc-b9e4-004fbf8d5300.jpg5bbaf85b-4dd7-4614-90b0-d88acf93279e.jpgc6271b4d-1db3-4c2a-b190-574dd45f9dba.jpgeea36db1-7455-4ac2-8bab-43e1362e6599.jpgf2e69c88-f464-44e3-9ecd-ced42b2196b2.jpgbb760375-1ed5-4ffa-9f8f-f35b36ccafe0.jpg

Джерело: http://uasociacion.com/ua/107-suzirya-harmoniyi-2018