В Україні стартувала інформаційна кампанія з безпеки готівкових розрахунків

7 липня 2021 незалежна державна інституція “Національний банк України” обіцяє розгорнути всеукраїнську інформаційну кампанію із безпеки готівкових розрахунків “Анатомія гривні”, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори.

За словами організаторів головна мета кампанії – навчити громадян України швидко перевіряти банкноти гривні на справжність та нагадати населенню, які банкноти та монети в обігу, а які вже не приймаються до оплати.

У межах інформаційної кампанії НБУ інформуватиме, де обміняти вилучені з обігу, зношені, пошкоджені, сумнівні щодо справжності банкноти та монети. Також обіцяють проводити різні розповіді про елементи захисту української національної валюти.

Попри поширення безготівкових розрахунків, готівкові гроші залишаються у широкому вжитку в Україні, тож захист та надійність готівкової валюти має завжди перебувати у фокусі уваги НБУ.

Крім обіцяного навчання касирів банків, пошти, магазинів, АЗС та аптек Національний банк України опублікував на своїх офіційних сторінках деякі відповіді на актуальні питання стосовно безпечних готівкових розрахунків.

Інформаційна кампанія НБУ триватиме лише до вересня 2021 року. Вона відбувається за підтримки Кіберполіції та Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Чому базова інформація стосовно безпечних готівкових розрахунків буде доступна лише 2 місяця, а не завжди, як у сусідніх правових державах, кореспондентам CRCMedia не вдалося з’ясувати.

У спеціальній моніторинґовій місії КРЦ зазначають, що подібні кампанії варто проводити безстроково.

“Інформаційна кампанія щодо безпеки готівкових розрахунків цікава ініціатива Національного банку України. У НБУ є можливості та ресурси подібні кампанії проводити безстроково”, – інформує голова Спеціальної моніторинґової місії КРЦ.

Цікаво читати: Організації закордонних українців та друзів України Міжнародна неурядова організація „Координаційний ресурсний центр“ (КРЦ) розгортає Міжнародну місію зі спостереження за всеукраїнськими референдумами