Оновлено 23.4.2021: В Чехії за участь у бойових діях на боці “Днр”, фінансуванні тероризму, підтримці та пропаганді тероризму обвинувачують 5 осіб

Ukraїnśka latynka

Оновлено 23.4.2021 о 10:52 год
22 квітня 2021 чеський поліцейський орган Національного центру проти організованої злочинності кримінальної поліції та розслідування пред’явив звинувачення п’яти особам та одній юридичній особі, яких обвинувачують в участі у бойових діях на боці сепаратистсько-терористичного угрупування “Донецька народна республіка”, фінансуванні тероризму та підтримці і пропаганді тероризму, повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia.

„Сьогодні орган Національного центру проти організованої злочинності кримінальної поліції та слідчої служби розпочав кримінальне переслідування п’яти фізичних та однієї юридичної особи за злочини терористичної атаки, участь у терористичній групі, фінансуванні та підтримці тероризму“, – повідомив речник ПОНЦпОЗКПтР Ярослав Ібегей.

Однак CRCMedia з’ясовує в наглядному прокурі Вищої прокуратури в Празі, чи, обвинувачених було поміщено в ізолятор тимчасового тримання, чи всіх затриманих вирішили відпустити на волю до повного закінчення розслідування у цій справі.

CRCMedia вдалося з’ясувати, що нічні арешти з вівторка на середу 21 квітня 2021 стосувалися чеської парамілітарної громадської організації “Českoslovenští vojáci v záloze za mír” (ред. дослівно Чехословацькі вояки в резерві за мир), зосібна її співзасновників голови Івана Кратохвіла та начальника штабу Андреї Крулішової.

Також між затриманими поліцією та у списках підозрюваних фігурують Мілош Оуржецкий, Іван Гадрава, Владімір Штадлер, Їндржіх та Яна Павлісові, Іван Грбек.

22 квітня 2021 Районний суд Праги 5 відправив під варту трьох осіб, які, на думку слідчих, брали участь у бойових діях на східній частині України на боці самопроголошеної “Донецької народної республіки”, фінансуванні тероризму та підтримці і пропаганді тероризму.

Раніше на чеському трекері CzTorrent•net роками до 2020 року була публічна збірка грошей на підтримку “ДНР” та в закритих форумах проходило ймовірне вербування в російські терористи.

Нагадаємо, в 2016 році чеська служба контррозвідки Служба інформації про безпеку (СІБ) у своєму річному звіті повідомляла про участь громадян Чехії, яких вербують представники російської військової служби ҐРУ.