Чехія пошле Україні 4006 артилерійських снарядів

Чехія пошле Україні 4006 артилерійських снарядів калібру 152 мм приблизно за 49 млн 460 тис. гривень (37 мільйонів чеських крон).

Самохідна гармата-гаубиця вз.77 Dana; вироблялася на словацькому заводі в м. Дубніца над Вагом в 1980-89 рр.

Таке рішення ухвалив чеський уряд 26 січня 2022 року, повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia з посиланням на пресове повідомлення Міністерства оборони Чеської Республіки.

За словами очільника спеціальної моніторинґової місії КРЦ подаровані артилерійські снаряди калібру 152 міліметри чехословацька, згодом чеська армія використовувала для самохідних гарматних гаубиць DANA, які згодом неможливо буде використовувати в нових гарматах, які Чехія куплятиме у Франції. Причина: стандарти НАТО калібр 155 мм.

“Заплановано з представниками України укласти договір дарування”, – додають експерти КРЦ.

Міністр оборони Чеської Республіки Яна Чернохова, яка пропозицію подала кабінету міністрів, вважає дар за важливий жест солідарності. Чехія подарунком хоче зміцнити обороноздатність України. Про схвалення також інформувало міністерство на своїх сторінках www.army.cz.

“Ми довготривало розвиваємо співпрацю з Україною та підтримуємо її шлях до демократії. У нашому розпорядженні є відносно широкий спектр ґатунків, від політичної та дипломатичної підтримки аж до конкретних виступів, як подарунок боєприпасів, що я вважаю важливим жестом солідарності”, – мовив міністр оборони після рішення чеського уряду.

Метою подарунку є зміцнення обороноздатності України, яка звернулася за допомогою у відповідь на концентрацію РФ біля українських кордонів значного військового потенціалу, заявили у прес-службі Міноборони Чеської Республіки.

“Посилення обороноздатності України є в інтересах Чеської Республіки, оскільки це допоможе зменшити ризик збройного конфлікту у Східній Європі”, – додав Якуб Файнор з прес-служби Міноборони ЧР.

Цікаво читати:  Великобританія після зміцнення партнерства з Україною хоче розвивати тристоронні зв’язки Британія-Польща-Україна