Всеукраїнський референдум в питанні про проголошення незалежності України

1 грудня 1991 в Україні відбувся всеукраїнський референдум на підтвердження Акту проголошення незалежності України, що його ухвалила Верховна Рада 24 серпня того ж року, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори.

Рішення про проведення всеукраїнського референдуму містила постанова Верховної Ради України № 1427-XII “Про проголошення незалежності України” від 24 серпня 1991. Порядок проведення та текст бюлетеня були затверджені постановами Верховної Ради України № 1660-XII “Про проведення всеукраїнського референдуму в питанні про проголошення незалежності України” і № 1661-XII “Про форму бюлетеня для голосування на всеукраїнському референдумі” від 11 жовтня 1991.

До бюлетеня для голосування на всеукраїнському референдумі було включено текст Акту проголошення незалежності України, ухваленого Верховною Радою 24 серпня 1991 року та питання: “Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?” із двома варіантами відповіді: “ТАК, ПІДТВЕРДЖУЮ”, “НІ, НЕ ПІДТВЕРДЖУЮ”.

Право голосу на всеукраїнському референдумі було надано майже 45 млн громадянам
Української Республіки. Кількість виборців, які взяли участь у голосуванні по Україні – 31 млн 891,7 тис. (84,2 %).

Позитивну відповідь дали громадяни України з колишньої Кримської області, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міст Києва та Севастополя.

 Референдум 1991; Акт проголошення незалежності України
Таким був бюлетень всеукраїнського референдуму на підтвердження Акту проголошення незалежності України

Раніше 20 січня 1991 в Кримській області відбувся референдум з питання створення Кримської АРСР. На загальне голосування було винесено питання “Ви за відтворення Кримської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки як суб’єкта Союзу РСР і учасника Союзного договору”. Так на території України створено неминучий конфлікт – повалення територіальні цілісності України. Сепаратистські тенденції затверджено 12 лютого 1991 Верховною Радою Української РСР був прийнятий Закон УРСР “Про відновлення Кримської АРСР у складі УРСР”.

Інформують міжнародні експерти КРЦ.

17 березня 1991 одночасно з Всесоюзним референдумом про збереження СРСР і республіканським референдумом в трьох областях України Івано-Франківській, Львівській і Тернопільській було проведено обласний “Галицький референдум”. На бюлетені рожевого кольору було питанням “Чи хочете Ви, щоб Україна стала незалежною державою, яка самостійно вирішує всі питання внутрішньої і зовнішньої політики, забезпечує рівні права громадянам, незалежно від національної та релігійної приналежності?”. Відповідь “Так” закреслили 88,3 % громадян зі статусом виборця.

Зауважили у КРЦ.

Цікаво читати: “Ukrainian men in Europe” – старий європейський хіт на новий лад