2019 рік оголосили Роком української культури в Австрії

2019 рік в Австрії проголосили Роком української культури.

Як зазначив посол України в Австрії Олександр Щерба, проведе його у п’яти містах країни новостворена команда Українського інституту разом з посольством, повідомляє повідомляє CRCMedia.

“На проект виділені серйозні кошти”, – написав посол на сторінці у Фейсбуці.

За словами директора Австрійського культурного форуму в Києві Улфa Гaусбрандтa, рік культури – це двосторонній проект Австрії та України, мета якого – поглибити взаєморозуміння культур двох країн, а також вивести культурну співпрацю на новий рівень.

Серед головних заходів це вечір присвячений Василю Вишиваному 31 січня, участь у березневій фотовиставці FotoWien, концерт української музики в зальцбурзькому “Моцартеумі” 23 квітня, концерти Дах Дотерс та Даха Браха у Відні, Лінці та Інсбруку.

Нагадаємо, на початку вересня 2018 року канцлер Австрії Себастьян Курц приїжджав в Україну, де провів переговори з Президентом України. Тоді ж і було досягнуто попередньої домовленості про те, що 2019 рік у Австрії буде проголошений Роком української культури.

Довідкова: Український інститут створено в червні 2017 року, але свою роботу він розпочав у серпні 2018 року. Місія інституту – сприяння кращому розумінню та гідному ставленню до України за кордоном, а також – створення можливостей для взаємодії українців з міжнародною спільнотою; системне представлення України на світовій арені засобами культури, реалізація державної політики у сфері культурної дипломатії та захист національних інтересів в умовах інформаційної війни. Організація належить до сфери управління МЗС України.

Фото: The Tіmes