Відбулося ювілейне засідання Національної комісії з питань закордонних українців

Фото: Управління закордонного українства МЗС України

28 вересня 2021 року відбулося 50 засідання Національної комісії з питань закордонних українців, рішенням якої статус закордонного українця отримали 170 іноземців українського походження, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори з посиланням на повідомлення Управління закордонного українства МЗС України у приватній мережі FB.

За час роботи Комісії з 2006 року, за інформацією Управління закордонного українства МЗС України, було надано статус закордонного українця 11636 іноземцям та особам без громадянства з 86 країн світу. Скільки з того припинено або відібрано статус у членів СКУ, не розголошується.

Чи на засіданні члени Комісії прозвітували про свої опрацювання підготовленої Міністерством закордонних справ України Стратегії співпраці з українцями за кордоном, у Комісії не повідомляють.

Довідка: згідно Закону України від 04.03.2004 № 1582-IV “Про правовий статус закордонних українців” закордонний українець – це особа, яка є громадянином іншої держави або особою без громадянства, а також має українське етнічне походження або є походженням з України. Документ, який засвідчує статус закордонного українця видає МЗС у вигляді карточки з вклеєною фотокарткою та підписом Голови національної комісії.

Цікаво читати:

В Україні Міжнародна місія КРЦ розпочала моніторити виборчий процес за проміжними виборами